שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

החלה פגישת מנהיגי אירופה לקראת הכרעה על דחיית הברקזיט

ממשלת בריטניה הגישה בקשה לדחיית מועד ההיפרדות ל-30 ביוני - באיחוד הביעו נכונות לדחייה קצרה יותר עד לסוף מאי וחלק מהחברות דורשות אישור הסכם בבריטניה כתנאי לדחייה; מקרון: עמנואל מקרון: "אם הפרלמנט ידחה שוב את ההסכם, נלך לכיוון ברקזיט בלי הסכם"

שירות כלכליסט 18:0321.03.19

החלה פסגת מנהיגי האיחוד האירופי, שבסיומה אמורה להתקבל ההחלטה בנוגע לבקשת בריטניה לדחות את מועד עזיבת האיחוד האירופי. בעוד שבבריטניה מבקשים לדחות את היציאה בשלושה חודשים ל-30 ביוני, באיחוד הביעו נכונות עד כה לדחייה קצרה יותר עד מאי, לפני הבחירות לפרלמנט האירופי. קודם להתכנסות נפגשה ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי עם נשיא המועצה האירופית דונלד טאסק.  

ראשי המדינות הביעו בכניסה לפגישה את דעתם על הסיכויים לדחייה ולברקזיט ללא הסכם. כך למשל, ראש ממשלת הולנד מארק רוטה טען שחברי הפרלמנט הבריטי יצטרכו לאשר קודם את הסכם העזיבה כדי שהאירופים יסכימו להארכה. "הכדור במגרש של הפרלמנט הבריטי, עליהם קודם לומר כן", אמר.

 

דברים נחרצים יותר נשמעו מכיוונו של נשיא צרפת עמנואל מקרון, שהכריז כי אם הפרלמנט ידחה שוב את ההסכם, "נלך לכיוון ברקזיט בלי הסכם". דברים דומים נשמעו גם מצידו של ראש ממשלת לוקסמבורג חוויאר באטל, שהזהיר גם כן מהאפשרות של ברקזיט ללא הסכם. "לפעמים זה מרגיש שאני ממתין בחדר לגודו, וגודו לא מגיע...זו פשוט עובדה שאנחנו ממתינים למשהו שלא קורה".

 

בשעה שמונה שעון ישראל מתוכננת מסיבת עיתונאים של נשיא הנציבות האירופית ז'אן קלוד יונקר וטאסק. גם מיי צפויה לשאת הצהרה באירוע.

ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי צילום: איי אף פי

 

 

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x