$
כלכלה ומדיניות

יממה לאחר האסון: סין השעתה את כל הטיסות של מטוסי בואינג 737-8 MAX

רגולטור התעופה הסיני הורה על ההשעיה בעקבות ההתרסקות של מטוס חברת התעופה Ethiopian Airlines מדגם זה, ולאחר שבאוקטובר האחרון התרסק מטוס מדגם זהה באינדונזיה. אתיופיאן איירליינס הודיעה גם היא כי תשבית את ארבעת מטוסי בואינג 737-8 MAX שברשותה

שירות כלכליסט 08:4411.03.19

רגולטור התעופה הסיני הורה על השעייתן המיידית של כל הטיסות המתוכננות של מטוסי בואינג MAX 737-8, בעקבות ההתרסקות אתמול (א') של מטוס חברת התעופה Ethiopian Airlines מדגם זה באדיס אבבה, ולאחר שבאוקטובר האחרון התרסק מטוס מדגם זהה באינדונזיה. בשני המקרים התרסקו מטוסים חדשים לחלוטין.

 

 

מטוס בואינג 737 של אתיופיין איירליינס מטוס בואינג 737 של אתיופיין איירליינס צילום: רויטרס

 

לפי הרגולטור (Civil Aviation Administration of China), הטיסות לא יחודשו עד למתן הוראה חדשה, ולאחר שיתקיימו שיחות בנושא עם חברת בואינג ועם הרגולטור המקביל בארה"ב. "לנוכח העובדה שבשתי התאונות היו מעורבים מטוסי בואינג 737-8 חדשים, והעובדה ששתיהן התרחשו בשלב ההמראה, יש ביניהן רמה מסויימת של דמיון", כך לשון ההודעה.

 

חברת אתיופיאן איירליינס הודיעה גם היא כי תשבית את ארבעת מטוסי הבואינג 737-8 MAX שברשותה, בעקבות האסון בו נהרגו כל 157 הנוסעים שהיו על המטוס שהתרסק. "למרות שסיבת ההתרסקות טרם ידועה, החלטנו לקרקע את הצי כאמצעי זהירות", מסרו בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x