$
כלכלה ומדיניות

ה-OECD הוריד את תחזית הצמיחה העולמית ל-2019 - זו של גרמניה נחתכה בחדות

לפי תחזית הביניים לכלכלה העולמית שפרסם הארגון, הצמיחה הכלכלית ממשיכה לאבד מומנטום: התחזית שפורסמה בנובמבר תוקנה כלפי מטה, מ-3.5% ל-3.3%; תחזית הצמיחה לגוש היורו נחתכה בחדות, מ-1.8% ל-1%; והתחזיות של ארה"ב וסין הורדו שתיהן ב-0.1%. הסיבות: אי-ודאות פוליטית, מתיחות בסחר הבינלאומי וירידה כללית באמון העסקים

רן אברמסון 13:0006.03.19

ארגון המדינות לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) פרסם היום (ד') תחזית ביניים לשנת 2019 בכלכלה העולמית. הארגון ציין כי הצמיחה הכלכלית ממשיכה לאבד מומנטום, והוריד את תחזית הצמיחה כמעט לכל כלכלות ה-G20 שנסקרות בדו"ח.

  

 

  צילום: שאטרסטוק

 

הארגון תיקן כלפי מטה את תחזית הצמיחה הגלובלית שהוא פרסם בנובמבר, מ-3.5% ל-3.3%. תחזית הצמיחה לשנה הבאה תוקנה כלפי מטה ב-0.1%, ל-3.4%. תחזית הצמיחה לגוש היורו נחתכה בחדות מ-1.8% ל-1%, כשתחזיות הצמיחה של איטליה וגרמניה נחתכו ב-1.1% וב-0.9%, בהתאמה.

 

לפי ה-OECD, כלכלת איטליה צפויה להתכווץ השנה ב-0.2%. כלכלות גדולות אחרות שצפויות להתכווץ הן זו של טורקיה, שתחזית הצמיחה שלה עומדת על 1.8%-, וזו של ארגנטינה, שצפויה להתכווץ ב-1.5%-.

 

תחזיות הצמיחה של ארה"ב וסין, הכלכלות הגדולות בעולם, הורדו ב-0.1%, ל-2.6% ו-6.2% בהתאמה. אף שתחזית הצמיחה של סין נחתכה רק במעט, ה-OECD מזהיר כי האטה חריפה יותר של הכלכלה הסינית תשפיע עמוקות גם על יתר הכלכלה העולמית.

 

בין הסיבות להורדת תחזיות הצמיחה מונים ב-OECD אי-ודאות פוליטית, מתיחות בסחר הבינלאומי וירידה כללית באמון העסקים. הארגון מדגיש כי לעת עתה שוק התעסוקה עומד בלחצים, ואף נרשמת עלייה איטית בשכר.

 

הארגון קרא לממשלות לפתוח בדיאלוג רב צדדי בכדי להפיג את מתיחויות הסחר ולמנוע הגבלות נוספות על הסחר הבינלאומי. עוד קרא הארגון ליישם רפורמות מבניות מתואמות בכלכלות הגדולות, כדי להביא לשיפור ברמת החיים של האזרחים ולקדם שוויון הזדמנויות לכל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x