כלכלה ומדיניות

מייקל בלומברג הכריז כי לא ירוץ בבחירות לנשיאות ב-2020

בטור דעה שפרסם כתב כי בכוונתו להתמקד בהשקת יוזמה חדשה למלחמה בשינויי אקלים, להגביר את המאמצים שלו נגד כלי נשק ולהמשיך ולתמוך בפוליטיקאים עם דעות דומות

שירות כלכליסט 07:5606.03.19
איש העסקים המיליארדר וראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג, הכריז אמש (ג') כי אינו מתכוון להתמודד על נשיאות ארה"ב ב-2020.

 

בטור דעה שפרסם באתר בלומברג שבבעלותו כתב כי בכוונתו להתמקד במקום בהשקת יוזמה חדשה למלחמה בשינויי אקלים בשם "מעבר לפחמן" (Beyond Carbon), להגביר את המאמצים שלו נגד כלי נשק ולהמשיך ולתמוך בפוליטיקאים עם דעות דומות.

 

 

 

מייקל בלומברג מייקל בלומברג צילום: Getty

 

 

"חשוב ביותר שנמנה מועמד דמוקרטי שיהיה בעמדה החזקה ביותר להביס את דונלד טראמפ ולאחד מחדש את המדינה שלנו", הכריז. "אסור לנו לאפשר לתהליך הפריימריז לדרדר את המפלגה למעשים קיצוניים שיחרבו את הסיכוי שלנו לזכות בבחירות הכלליות". הוא המשיך והוסיף כי אנשים רבים קראו לו להתמודד בבחירות, אולם "חלק אמרו לי שכדי לזכות במועמדות מטעם המפלגה הדמוקרטית אני איאלץ לשנות את הדעות שלי כדי לזכות בקולות. אבל שמעתי משפטים כאלה כל הקריירה הפוליטית שלי". בלומברג אף מאמין כי ביכולתו לגבור על הנשיא המכהן טראמפ בקלפי, אך ציין כי "אני מודע לקושי לזכות במינוי הדמוקרטי בשדה הצפוף שנוצר".

 

לדבריו של בלומברג הוא הפך ל"מתוסכל מחוסר היכולת בחדר הסגלגל", והדגיש כי הוא יודע ש"אנחנו יכולים לעשות טוב יותר כמדינה".

 

בלומברג אמנם נחשב ליברלי בדעותיו, אך תמיכתו בהיותו ראש עיר בוול סטריט ובנוהל המשטרתי של "עצור וערוך חיפוש" (stop and frisk) יקשו עליו לזכות בקולות על פני שאר המועמדים הליברלים במפלגה הדמוקרטית, ביניהם ככל הנראה יהיה גם סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x