$
כלכלה ומדיניות

בריטניה: מפלגת הלייבור תתמוך במשאל ברקזיט חוזר

הודעת יו"ר המפלגה קורבין מגיעה לאחר שראש הממשלה מיי הודיעה שהצבעה נוספת על אישור מתווה הברקזיט, שכבר נדחה פעמיים בפרלמנט, תתקיים לכל המאוחר ב-12 במרץ. לפי חוק הברקזיט, תהליך פרישתה של בריטניה מהאיחוד האירופי יתחיל, עם הסכם או בלעדיו, ב-29 במרץ

שירות כלכליסט 21:5425.02.19

האפשרות של משאל חוזר על הברקזיט - פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי - הפכה הערב (ב') ממשית יותר.

 

 

 

מנהיג מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין הודיע בפגישת חברי הפרלמנט של המפלגה כי הלייבור תתמוך בהצעת חוק לקיום משאל עם חוזר ואף עשויה להעלות הצעה כזו בעצמה. לדברי קורבין, מהלך כזה, אם יצא אל הפועל, נועד "למנוע ברקזיט מזיק שתוביל המפלגה השמרנית".

 

קורבין צפוי להעביר לכלל חברי הפרלמנט של הלייבור מסר כי "המפלגה לא תקבל החלטה של ראש הממשלה תרזה מיי להוביל את בריטניה לברקזיט ללא הסכם".

 

מימין: ג'רמי קורבין ותרזה מיי מימין: ג'רמי קורבין ותרזה מיי צילום: איי פי

 

 

הודעתו של קורבין מגיעה לאחר שמיי הודיעה כי הצבעה נוספת על אישור מתווה הברקזיט, שכבר נדחה פעמיים בפרלמנט, תתקיים לכל המאוחר ב-12 במרץ. לפי חוק הברקזיט, תהליך פרישתה של בריטניה מהאיחוד האירופי יתחיל, עם הסכם או בלעדיו, ב-29 במרץ.

 

אתר היומון הבריטי "גרדיאן" ציטט מקורות במפלגת הלייבור כי בשלב הראשון המפלגה לא תעלה הצעת חוק משלה לקיום משאל עם חוזר, אלא תתמקד בהכנסת התיקונים שהיא דורשת למתווה הברקזיט שעליו סיכמה מיי עם מנהיגי האיחוד האירופי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x