$
כלכלה ומדיניות

ראשת עיריית פריז: "נתבע את airbnb על פרסום לא חוקי"

חוק מ־2018 יאפשר לקנוס את פלטפורמת שיתוף הדירות על פרסום 1,000 מודעות לא חוקיות. דוברת airbnb: "החוק בפריז סותר את החוק האירופי"

שירות כלכליסט 21:2911.02.19

החוק שהעבירה צרפת בשנה שעברה בניסיון לצמצם את תופעת השכרת הדירות לטווח קצר, עומד להבשיל עתה למהלכים בשטח.

 

 

 

היום (ב') נודע כי עיריית פריז הגישה תביעה נגד airbnb בטענה כי האתר פרסם 1,000 מודעות השכרה לא חוקיות. המהלך עשוי לעלות עתה לאתר שיתוף הדירות האמריקאי כ־12.5 מיליון יורו - כך לפי הודעת ראשת עיריית פריז אן אידלגו.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

לפי החוק הצרפתי, בעלי בתים בפריז מורשים להשכיר את נכסיהם לטווח קצר לתקופה שלא תעלה על 120 ימים בשנה במצטבר. כמו כן, החוק מחייב כי במודעות ההשכרה יצוין מספר רישום על מנת לוודא כי הנכסים לא יושכרו לטווח ארוך יותר.

 

החוק, שמאפשר לקנוס חברות כמו airbnb בסכום של 12,500 יורו על כל פרסום לא חוקי, מעניק לעיריית פריז את הסמכות להגיש תביעה נגד פלטפורמת שיתוף הדירות. כך לפי אידלגו, שאמרה את הדברים ל"ז'ורנל דו דימאנש". "המטרה היא להביא לסיומה של תופעה שפוגעת בשכונות פריזאיות מסוימות", ציינה.

 

בתגובה אמרה דוברת airbnb כי החברה יישמה מהלכים שמטרתם לעזור למשתמשים בפריז לעמוד בחוק האירופי, אך ציינה כי החוקים בפריז הם "לא יעילים וסותרים את החוקים האירופיים".

 

חששות דומים צפו בערים ברחבי העולם, בהן פלטפורמות כמו airbnb מציבות, לפי הטענה, תחרות לא הוגנת למלונות והופכות שכונות מסוימות לאזורים לתיירים בלבד. צרפת היא השוק השני בגודלו של airbnb אחרי ארה"ב, ופריז היא העיר עם מספר הדירות הרשומות הגבוה ביותר, שעומד כעת על כ־65 אלף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x