שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

יש התקדמות: סין רכשה לפחות מיליון טונה של פולי סויה מארה"ב

הרכישה התבצעה יום לאחר דיווח על התקדמות בשיחת הסחר בין שתי המדינות; הדבר שלח את החוזים על הסויה לשיא חדש מאז יוני, אך העליות רוסנו בזכות הקציר המתקרב של סויה בברזיל, הספקית הגדולה בעולם

שירות כלכליסט 08:5702.02.19
חברות סיניות שבבעלות המדינה קנו אתמול (ו') לפחות מיליון טונה של פולי סויה מתוצרת ארה"ב - יום לאחר שדווח כי הושגה התקדמות בשיחות בין שתי המדינות לקראת עסקה שתרגיע את מלחמת הסחר ביניהן, וסין התחייבה לקנות יותר סויה אמריקאית.

 

 

 

הסחורה שנקנתה מיועדת למשלוח בין החודשים אפריל ויולי, כך אומרים סוחרים המכירים את פרטי ההסכם. לפי סוכנות רויטרס, אחד מהם, בעל מידע ישיר לגבי ההסכם, אמר שסך הרכישות מגיע ל-2.2 מיליון טונות. שני המקורות האחרים הוסיפו שהעסקה דומה לשלושה גלי רכישה קודמים שבהם חברות בבעלות ממשלת סין רכשו מיליון עד מיליון וחצי טון של פולי סויה.

 

 צילום: shutterstock

 

החוזים העתידיים על פולי הסויה האמריקאית, Sv1, הגיעו בעקבות החדשות על הביקוש המחודש מצד היבואנית הגדולה בעולם לשיא מאז חודש יוני שעבר - 9.31 דולר לרבע בושל. אך העליות רוסנו על ידי חששות שהרכישות הסיניות אינן משמעותיות ביחס למלאי הסויה ההולך ומצטבר בארה"ב וברחבי העולם. הקציר המתקרב של סויה בברזיל, הספקית הגדולה בעולם, גרם גם הוא לריסון העליות.

 

הרכישות שבוצעו אתמול אמורות כנראה להגדיל את העתודות שבידיה של סין, ולכן לנטרל אותה מהשפעת העלאת המכסים על פולי סויה. המכסים בשיעור 25%, שהוטלו בקיץ האחרון בתגובה למכסים שהטילה ארה"ב על סחורות סיניות, עדיין עומדים על כנם ביחס ליבוא פולי סויה ע"י חברות עיבוד מסחריות.

 

היצוא לסין קטן דרמטית העונה במהלך מלחמת הסחר עם ארה"ב, בעוד המלאי ההולך ומצטבר הוריד את המחירים לשפל של כמעט עשור בסתיו האחרון, מה שגרם לחקלאים אמריקאים לצאת למאבק כדי לא להיגרר להפסדים.

 

עם זאת, העסקה שנחתמה אתמול מביאה את סך כמות הסויה שרכשה סין מהיבולים האמריקאים שהופקו ב-2018 ל-6.5 מיליון טונות לפחות - רק חלק קטן מהיצוא האמריקאי השנתי של פולי סויה שעומד על יותר מ-30 מיליון טונות.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x