$
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: הטלנו סנקציות על תעשיית הנפט של ונצואלה

שר האוצר האמריקאי מנושין מסר כי הגורמים המפעילים את מגזר האנרגיה של ונצואלה, ובראשו חברת PDVSA הממשלתית, יהיו נתונים לסנקציות - עד ירידתו של הנשיא מאדורו מהשלטון

שירות כלכליסט 23:5228.01.19

ארה"ב תטיל סנקציות על חברת הנפט הממשלתית של ונצואלה, כך הודיע הממשל הלילה (ב'). לפי אתר CNBC, ממשלו של הנשיא דונלד טראמפ נמנע מהמהלך מחשש שהדבר יוביל לעליות מחירים. 

 

 

 

המהלך מגיע לאחר שבוע סוער במדינה הדרום אמריקאית, ולאחר שמנהיג האופוזיציה חואן גואידו הכריז על עצמו כנשיא הזמני במקום הנשיא המכהן ניקולס מאדורו, וזאת בתמיכת ארה"ב, קנדה ומדינות שונות ביבשת. מטרתו היא להעביר את השליטה במשאבי הנפט של ונצואלה לכוחות המתנגדים למאדורו ולשלול אותם ממנו - לאחר טענות ממושכות על שחיתות ופגיעה קשה בדמוקרטיה במדינה, שסובלת ממהומות, מאינפלציה גבוהה ומקריסה כלכלית.

 

 

הנשיא מאדורו הנשיא מאדורו צילום: רויטרס

 

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין מסר היום כי הגורמים המפעילים את מגזר האנרגיה של ונצואלה, ובראשו חברת PDVSA הממשלתית, יהיו נתונים לסנקציות. לדבריו, החברה משמשת מזה זמן רב כלי המאפשר את קיום השחיתות השלטונית והעסקית במדינה. הסנקציות יוסרו רק כאשר מאדרו יירד מהשלטון.

 

במסגרת העיצומים, יוכלו חברות אמריקאיות לרכוש נפט מוונצואלה, אך התשלומים יבוצעו דרך חשבון שלמאדורו ולשלטונו אין גישה אליו.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x