שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

מיי דחתה האפשרות למשאל עם נוסף על הברקזיט: "יפגע בלכידות החברתית"

ראשת ממשלת בריטניה מסרה היום הצהרה בפרלמנט - ופסלה את האפשרות ל"ברקזיט קשה"; לדבריה, בריטניה לא תגבה את התשלום המתוכנן, בסך 65 פאונד, מאזרחים של האיחוד האירופי שירצו להמשיך ולגור בממלכה לאחר הברקזיט

שירות כלכליסט 22:3321.01.19

ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, פסלה היום את האפשרות של עריכת משאל עם נוסף על הברקזיט, ואמרה כי היא אינה זוכה לתמיכת הרוב, ועלולה לפגוע בלכידות החברתית ובדמוקרטיה; בנוסף חזרה על עמדתה שלפיה לא יהיה "ברקזיט קשה" - כלומר יציאה של בריטניה מהאיחוד ללא הסכם.

 

בשבוע שעבר דחה הפרלמנט רוב מוחץ של 432 מחוקקים מול 202 את הסכם הברקזיט שהשיגה מיי עם האיחוד האירופי. בשבוע הבא צפויים חברי הפרלמנט להצביע על תוכנית ברקזיט חדשה.

 

 

 

 צילום: אי פי איי

 

"הדרך הנכונה עבור הבית הזה לפסול אפשרות של יציאה ללא הסכם, היא לאשר את ההסכם שלנו עם האיחוד האירופי", אמרה מיי בפרלמנט.

 

אמש קיימה מיי שיחה של 90 דקות עם הקבינט המפולג שלה. לפי דיווחים, ההחלטה בסיום השיחה הייתה לחדש את המאמצים להשגת שינויים שיהיו מקובלים על שני הצדדים בנוגע לפתרון הנוכחי שהוצע לגבי הגבול האירי, לפיו אם בריטניה לא תצליח לגבש הסכמי סחר לפני תום תקופת מעבר בת שנתיים, יחולו על הגבול תנאים של הסכם סחר רחב עם האיחוד האירופי. הסכם זה יאפשר לצפון אירלנד להמשיך ולסחור עם השוק האירופי המאוחד, מבלי שתהיה כפופה לביקורת גבולות.

 

היום אמרה מיי תקיים דיונים נוספים עם מפלגת DUP בצפון אירלנד, לפני שתחזור לשולחן המו"מ עם האיחוד האירופי.

 

מיי הכריזה כי בריטניה לא תגבה את התשלום המתוכנן, בסך 65 פאונד, מאזרחים של האיחוד האירופי שירצו להמשיך ולגור בממלכה לאחר הברקזיט.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x