$
כלכלה ומדיניות

לא רק טראמפ: גם מיי מבטלת את השתתפותה בדאבוס

בכוונת ר"מ בריטניה להישאר בארצה בשבוע הקרוב כדי להתמקד במאבקי הברקזיט, ולכן לא תגיע לדיוני הפורום הכלכלי העולמי; טראמפ יישאר בארה"ב בעקבות השבתת הממשל

שירות כלכליסט 12:3219.01.19
ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, לא תשתתף השנה בפורום הכלכלי העולמי שנערך בדאבוס, שווייץ. בכוונתה להישאר בלונדון בשבוע הקרוב כדי להתמקד בענייני הברקזיט, כך אמר שלשום (ה') דובר של דאונינג 10 ל-CNN. מיי צפויה לקיים שיחות עם מנהיגים אירופאים בימים הקרובים. ההודעה לגבי היעדרותה של מיי מגיעה אחרי שבוע סוער עבורה. תכנית הברקזיט שלה נדחתה על ידי הפרלמנט הבריטי ביום שלישי, ויום למחרת התמודדה ממשלתה עם הצבעת אי-אמון, אותה שרדה בעור שיניה.

 

 

 

בריטניה אמורה להיפרד מהאיחוד האירופי ב-29 במרץ, נכון לעכשיו ללא כל הסדר לגבי תנאי ההיפרדות. מומחים הזהירו שאם לא תצליח בריטניה להבטיח עסקת ברקזיט רשמית, הדבר עשוי להוביל לכאוס תחבורתי, מחסור במזון והידרדרות כלכלית קטסטרופלית של הכלכלה הבריטית.

כעת עומדים לרשותה של מיי 70 ימים בלבד להגיע להסכמות עם מפלגות האופוזיציה, כמו גם עם מספר מוקדי התנגדות בתוך מפלגתה שלה (מפלגת השמרנים), זאת על מנת למצוא עמדה מוסכמת בנוגע לברקזיט שיכולה לזכות לרוב בפרלמנט.

 

 

מיי וטראמפ. לא מגיעים מיי וטראמפ. לא מגיעים צילום: אם סי טי

 

מיי מצטרפת לדונלד טראמפ בקבוצת המנהיגים המערביים שנראים כרגע שקועים עד צוואר בקרבות פנימיים, שאינם מאפשרים להם להשתתף בפסגה הכלכלית. בשבוע שעבר הודיע טראמפ שהוא מבטל את מסעו לדאבוס עקב הקיפאון הפוליטי שנוצר סביב מימון החומה שברצונו להקים בגבול ארה"ב מקסיקו, וההשבתה החלקית של הממשל בעקבות כך.

 

 

שני המנהיגים השתתפו בפסגה בשנה שעברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x