שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

יושבת לבד בבר של המסעדה? אולי את בכלל נערת ליווי

קלמנטיין קרופורד, מנהלת בחברת מיתוג, תיארה בטור שכתבה כיצד נאסר עליה לשבת בבר של מסעדת נלו היוקרתית בניו יורק, והיא התבקשה לעבור לאחד השולחנות; כשביקשה הסבר לכך נאמר לה שמדובר בחלק ממדיניות נגד נערות ליווי, ש"מנסות לתפוס לקוחות על הבר"; איך זה נגמר?

שירות כלכליסט 10:0019.01.19

מסעדה יוקרתית בניו יורק מואשמת באפליה נגד נשים בעקבות טור שכתבה השבוע אישה, שלדבריה נאסרה עליה הישיבה בבר של המסעדה.

 

 

 

קלמנטיין קרופורד, מנהלת פרויקטים מיוחדים בחברת המיתוג Finch & Partners, לא נקבה בשם המסעדה בטור שכתבה לאתר Drugstore Culture, אך אישרה מאוחר יותר לעיתון "ניו יורק פוסט" שמדובר ב-Nello, מסעדה איטלקית יוקרתית באפר-איסט-סייד. קרופורד טוענת שבמהלך שהותה האחרונה במנהטן היא ביקרה במסעדה והתיישבה במקומה הקבוע על הבר. בשלב זה ניגש אליה מלצר, שלדבריה היה "הססני בצורה מוזרה", והודיע לה ש"אסור לה יותר לאכול" בבר וש"היא חייבת להתיישב ליד שולחן". קרופורד, שהיתה עייפה מהטיסה, נעתרה לבקשה, אך התקרית חזרה על עצמה כמה ימים לאחר מכן, כששבה למסעדה.

 

 

מסעדת נלו מסעדת נלו צילום: Google Streetview

 

כאשר ביררה את הסיבה לכך, הודה בפניה אחד המלצרים ש"בעלי המסעדה הורה לפעול כנגד נערות הליווי" שלדעתו מנסות לתפוס לקוחות על הבר, ולכן – לשיטתו – כל הנשים צריכות לשבת ליד שולחנות בלבד. "בהתחלה זעמתי, לא כיוון שאני שיפוטית כלפי המקצוע העתיק בעולם, אלא כיוון שהיחס הזה נראה לי כמו אפליה, חד וחלק. הם תייגו אותי, הדירו אותי, שמו אותי בפינה רק בגלל שבאתי לשם בגפי", כך קרופורד.

 

 

קלמנטיין קרופורד קלמנטיין קרופורד צילום: גטי אימג'ס

 

קרופורד מספרת שכאשר פנתה לבעלי המסעדה כדי להתלונן, הוא אפילו לא התנצל. לדבריה, "הוא אמר לי שהוא מנהל את העסק שלו כפי שהוא רואה לנכון, ושאין יותר באפשרותי לאכול על הבר, רק ליד שולחן. אמרתי לו מה אני חושבת לגביו והלכתי לדרכי בלב כבד".

 

קרופורד מאמינה שהיחס לו זכתה במסעדה מסמל בעיה חברתית גדולה יותר בנוגע ליחס לנשים. "כל השנים האלה חשבתי שאני רצויה, חלק מהמשפחה, נהנית לתומי מהמרק או מכוס של בארולו. אבל מסתבר שתמיד הייתה בין השורות התניה חבויה בקשר לנוכחותי. סקסיזם חבוי שעבורו אשה בגפה, כזאת ששולטת בחייה, תובעת מרחב מחיה לעצמה, ומשלמת בעצמה את החשבון, הוא עדיין משהו פרובוקטיבי. זה כנראה עדיין מאיים על התפיסות המסורתיות", כך כתבה קרופורד.

 

אתר "אינסיידר", שדיווח על הפרשה, פנה למסעדה בבקשת תגובה, אך לא נענה.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x