כלכלה ומדיניות

הבית הלבן: טראמפ ייפגש עם שליט צפון קוריאה בשנית בסוף פברואר

מזכירת העיתונות של הבית הלבן מסרה כי הפגישה בין השניים תיערך בסוף החודש הבא, עדיין לא ברור היכן. מוקדם יותר נפגש טראמפ עם ראש צוות המשא ומתן של צפון קוריאה קים יונג צ'ול, שהעביר לו מכתב אישי מקים ג'ונג און

שירות כלכליסט 22:3118.01.19

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ייפגש בסוף החודש הבא עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און - כך מסר הבית הלבן הערב. בשלב זה, עדיין לא ברור היכן תתקיים הפגישה.

 

 

מוקדם יותר היום נפגש טראמפ במשך שעה וחצי עם ראש צוות המשא ומתן של צפון קוריאה קים יונג צ'ול. "במהלך הפגישה דנו השניים בסוגיית הגרעין הצפון-קוריאני ובקיום פסגה נוספת בין טראמפ וקים ג'ונג און, שתתקיים בסוף פברואר", מסרה מזכירת העיתונות של הבית הלבן שרה סנדרס בהצהרה לתקשורת. "הנשיא מצפה לפגוש את היו"ר קים במקום שנודיע עליו במועד מאוחר יותר".

 

פגישתם הקודמת של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושליט צפון קוריאה קים ג'ונג און בסינגפור בחודש יוני. "התאהבתי בו", טען הנשיא האמריקאי פגישתם הקודמת של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושליט צפון קוריאה קים ג'ונג און בסינגפור בחודש יוני. "התאהבתי בו", טען הנשיא האמריקאי צילום: אי פי איי

 

 

פגישת טראמפ והבכיר הצפון קוריאני, לשעבר מרגל בכיר, לא היתה הראשונה שנערכה בין השניים. טראמפ פגש את יונג צ'ול בחדר הסגלגל בחודש יוני - פגישה שסללה את הדרך לפסגה שנערכה מאוחר יותר באותו חודש בסינגפור. ככל הידוע, מסר יונג צ'ול מכתב אישי משליט צפון קוריאה לטראמפ.

 

טראמפ פגש את הבכיר הצפון קוריאני לאחר שיחות שקיים עם מזכיר המדינה מייק פומפיאו. פומפיאו נפגש עם הבכיר הקוריאני כדי להוציא מהבוץ את המו"מ שלא התקדם במשך חודשים ארוכים, נוכח דרישת ארה"ב שצפון קוריאה תספק רשימה מפורטת של תוכניות הגרעין והטילים שלה.

 

מנגד, צפון קוריאה דרשה שארה"ב תסיר את הסנקציות הכלכליות המוטלות עליה ותציע ערובות ביטחוניות למשטר המבודד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x