$
כלכלה ומדיניות

סין הציעה לארה״ב להגדיל את היבוא ממנה בטריליון דולר עד 2024 כדי לאפס את גירעון הסחר

על פי דיווח של בלומברג, בפגישה שהתקיימה מוקדם יותר החודש בבייג'ינג הציעו בכירים סינים להאיץ את קצב היבוא של מוצרים אמריקאים לסין ב-6 השנים הקרובות. המטרה: למחוק את גירעון הסחר האמריקאי. בעקבות הדיווח, מתחזקות העליות בוול סטריט

שירות כלכליסט 18:0318.01.19

סין הציעה לארה"ב במהלך שיחות הסחר שמקיימות שתי המעצמות להאיץ יבוא של מוצרים אמריקאים למדינה בשש השנים הקרובות. המטרה: לצמצם את גירעון הסחר בין שתי המדינות באופן משמעותי - כך מסרו גורמים המקורבים לנושא לאתר CNBC.

 

 

 

על פי הדיווח, שפורסם תחילה בבלומברג, הבכירים הסיניים העלו את ההצעה בפגישה שהתקיימה בבייג'ינג מוקדם יותר החודש במסגרת המשא ומתן בין המדינות. על פי התוכנית הסינית, סין תעלה את היקף היבוא המצטבר של מוצרים אמריקאיים בטריליון דולר במשך שש שנים, מסרו הבכירים המקורבים לנושא לבלומברג.

 

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג, בעת ביקורו של הנשיא האמריקאי בסין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג, בעת ביקורו של הנשיא האמריקאי בסין צילום: גטי אימג'ס

 

 

לארה"ב היה גירעון סחר של 323 מיליארד דולר עם סין ב-2018. מטרת ההצעה הסינית היא להקטין את גירעון הסחר לאפס עד 2024, מסר אחד הבכירים לבלומברג.

 

בעקבות הדיווח, התחזקו העליות המתונות יחסית שנרשמו מוקדם יותר בוול סטריט. S&P 500 ונאסד"ק עולים ב-1%, דאו ג'ונס מוסיף לערכו 0.9%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x