שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

השבתת הממשל מאיימת על פעילות שדות התעופה בארה"ב

נמל התעופה הבינלאומי במיאמי צמצם פעילות וסגר טרמינל אחרי שעובדי ביטחון שלא קיבלו שכר לקחו ימי מחלה. איגוד פקחי הטיסה הזהיר מפני מחסור חמור בפקחים. בינתיים, רשות התעופה מנסה לפתות את העובדים עם ארוחות חינם והטבות

שירות כלכליסט 22:2913.01.19

השבתת הממשל הפדרלי הארוכה בהיסטוריה, שתיכנס מחר ליומה ה־24, משפיעה כעת גם על פעילותם התקינה של שדות התעופה בארה"ב. על כך דיווח "הוושינגטון פוסט".

 

 

 

במהלך סוף השבוע האחרון השבית שדה אחד לפחות חלק מפעילותו באופן זמני בשל מחסור בכוח אדם. אחרים פתחו מטבחי חירום והשיקו יוזמות סיוע שונות למען עובדי המשרד לבטיחות בתעבורה (TSA) ופקחי הטיסה שלא קיבלו את שכרם החודש.

 

 

 

 

נמל התעופה הבינלאומי במיאמי סגר את אחד הטרמינלים ביום שבת ומתכנן לעשות זאת גם היום וגם מחר. זאת, על רקע מחסור בכוח אדם שמונע הפעלה תקינה של תחנות הבידוק הבטחוני. ההחלטה על ההשבתה החלקית התקבלה לאחר שעובדים רבים דיווחו על מחלה ולא הגיעו למשמרת. דובר מטעם שדה התעופה מסר כי ההחלטה לסגור חלקים של השדה נועדו לאפשר ניצול אופטימלי של העובדים הקיימים, בשעות השיא של הפעילות.

 

הרוב מאשימים את טראמפ

 

על פי נתונים שפירסם ה־TSA, נמל התעופה של מיאמי אינו היחיד שמצמצם פעילות, ונמלי תעופה ברחבי ארה"ב צפויים למחסור בכוח אדם. ביום שישי, 5.6% מבין 51 אלף עובדי המשרד לא הגיעו לעבודה, זאת לעומת 3.3% ביום המקביל ב־2018. גורמים רשמיים כבר הזהירו כי המצב עלול להחמיר אם ההשבתה לא תסתיים בקרוב.

 

בינתיים, הנשיא טראמפ טוען כי "אין לו מושג" אם יצליח לגבש עסקה עם הדמוקרטים להקמת חומת ההפרדה עם מקסיקו, הסוגיה שהציתה את ההשבתה. 47% ממשתתפי סקר שנערך בסוף השבוע אמרו כי טראמפ הוא האשם בהשבתה הממושכת, בעוד 30% הטילו את האשמה על הדמוקרטים.

 

מלבד עובדי הבידוק, גם כ־10,000 פקחי טיסה ממשיכים לעבוד ללא שכר. ביום שישי, איגוד פקחי הטיסה הגיש תביעה בביהמ"ש הפדרלי בוושינגטון בדרישה לקבל את שכרם. נשיא האיגוד, פול רינלדי, הזהיר כי כבר עתה קיים מחסור בפקחים, וכי אם 1,900 עובדים לפני פרישה יחליטו לצאת לפנסיה, הממשל ייאלץ להגביל את הפעילות האווירית, מה שיוביל לעיכובים בטיסות.

 

מטבחי חירום והלוואות

 

בינתיים, ארגוני סיוע מתגייסים לעזרת עובדי הביטחון והפקחים. נמל התעופה הבינלאומי בטמפה פלורידה חבר לגופים מקומיים כדי לחלק מזון לעובדים, החל מהיום. "אנחנו רוצים שאנשים ימשיכו להגיע לעבודה", ציינה דוברת מטעם נמל התעופה. "אנחנו צריכים אותם כדי להמשיך ולתפעל את השדה". בנמל התעופה הבינלאומי בראלי־דורהאם שבצפון קרוליינה, כ־80 עובדי ביטחון השתמשו בשירותי מטבח החירום במהלך השבוע שעבר. נמל התעופה הבינלאומי בפיטסבורג חילק ארוחות צהריים לעובדי הביטחון ולפקחי הטיסה ביום שישי, ובכוונתו להמשיך לעשות זאת מדי סופשבוע, עד שתסתיים ההשבתה.

 

מהלכי סיוע אחרים שיזמו שדות תעופה כוללים דחיות והקלות בתשלום חשבונות, הלוואות בתנאים נוחים או כרטיסים לנסיעות בחינם בתחבורה הציבורית.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x