$
כלכלה ומדיניות

פאוול: "לא רואה סימן להתפתחות של מיתון; הביקורת של טראמפ אינה משפיעה"

יו"ר הפדרל ריזרב חזר בנאום בוושינגטון על דבריו מסוף השבוע, ואמר כי הבנק המרכזי יהיה "סבלני וגמיש" בכל הנוגע למדיניות הריבית; הוא ציין כי "האינפלציה היא נמוכה ותחת שליטה"

שירות כלכליסט 20:1910.01.19

יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול אמר היום שבניגוד לחששות של גורמים בשוק, רמת המחירים בארה"ב לא צפויה לעלות: "האינפלציה היא נמוכה ותחת שליטה".

 

יו"ר הפד, שדיבר בכנס בוושינגטון, ציין כי הוא לא מזהה כל סימן להתפתחות של מיתון בארה"ב.

 

הפד העלה את הריבית ארבע פעמים ב-2018; לפי התחזית שפרסם במקביל להעלאה האחרונה בדצמבר, הוא מתכוון להעלות את הריבית פעמיים נוספות ב-2019. עם זאת, בשווקים מעריכים, בין היתר לנוכח התבטאויותיו האחרונות של פאוול, שהבנק לא יממש את מתווה הריבית החזוי.

 

פאוול חזר על דבריו מסוף השבוע, ואמר כי הפד יהיה "סבלני וגמיש" בכל הנוגע למדיניות הריבית שלו, וכי הבנק יכול לשנות "במהירות ובאופן מהותי" את המדיניות שלו אם יש בכך צורך.

  

יו"ר הפד התייחס לביקורת שמתח בחודשים האחרונים נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על מתווה העלאות הריבית של הבנק, ואמר כי הביקורת הזאת אינה משפיעה עליו.

 

בנושא השבתת הממשל החלקית, שהחלה ב-22 בדצמבר, אמר יו"ר הפד כי השבתה ארוכה עשויה להתבטא בנתונים הכלכליים.

 

בנוגע למלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, שכללה הטלת מכסים הדדית על מוצרים בהיקף של עשרות מיליארדי דולרים, אמר פאוול כי היא עדיין לא נתנה את אותותיה על הכלכלות של שתי המדינות.

  

ג'רום פאוול ג'רום פאוול צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x