$
כלכלה ומדיניות

סין מוטרדת מההאטה הכלכלית, תפרסם הקלות על הבנקים

רה"מ לי אמר שבכוונת הממשלה לחתוך את הדרישה לעתודות הון, המסים והעמלות המוטלים על הבנקים; מטרת הצעדים היא בין היתר לעזור לעסקים קטנים ובינוניים שיזכו להלוואות

שירות כלכליסט 12:3704.01.19
בכוונת ממשלת סין לחתוך את הדרישה לעתודות הון, את המסים ואת העמלות המוטלים על הבנקים, כך אמר היום (ו') ראש הממשלה לי קצ'יאנג - בשעה שהכלכלה השנייה בגודלה בעולם מראה סימנים נוספים של האטה. מטרת הצעדים היא בין היתר לעזור לעסקים קטנים ובינוניים, כך אמר לי בהצהרה שפורסמה באתר האינטרנט של הממשלה הסינית.

 

 

 

סין חתכה את דרישות הלימות ההון ארבע פעמים ב-2018 על מנת לפנות יותר כספים שיוכלו הבנקים להלוות, ואנליסטים חוזים עוד שלושה או ארבעה קיצוצים כאלה בשנה הקרובה.

 

 

רה"מ לי רה"מ לי צילום: בלומברג

 

בכוונת בייג'ינג גם לבצע צעדים ביחס למדיניות המאקרו שלה, ולהוריד עוד מסים ועמלות, כך אמר לי, שחזר על הבטחות קודמות של הממשל.

 

לי אמר את הדברים בפגישה עם פקידים מרשויות הרגולציה על הבנקים והביטוח של המדינה, לאחר שביקר בבנק הלאומי הסיני ובבנקים מסחריים.

 

סין דיווחה ביום שני שפעילות הייצור התעשייתי במדינה הצטמקה בדצמבר בפעם הראשונה בשנתיים האחרונות, מה שמדגיש את האתגר מולו עומדת בייג'ינג בעודה מנסה להביא לסיומה מלחמת הסחר המזיקה מול וושינגטון ולהפחית את הסיכון להאטה כלכלית חדה יותר ב-2019.

 

מספר ההזמנות ממפעלים, שהוא אינדיקטור חשוב לפעילות עתידית, המשיך לרדת, מה שמצביע על כך שהמצב העסקי בסין עלול עוד להחמיר לפני שישתפר. בנוסף לצעדי התמיכה המרובים של הבנק המרכזי, הממשלה הגבירה גם היא את ההוצאות על תשתיות על מנת להניע מחדש את הביקוש וההשקעות המדשדשים, אך סביר שייקח למהלכים האלה זמן מה להשיג השפעה. הממשלה הסינית ממשיכה לטעון שהצמיחה הכלכלית ב-2018 תגיע בסופו של דבר ליעד של 6.5%, שמהווה ירידה לעומת 6.9% ב-2017. אך אנליסטים חוזים האטה נוספת השנה, וצמיחה שתרד אל מתחת ל-6% אפילו אם יושג הסכם סחר עם ארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x