$
כלכלה ומדיניות

סין: האשמות ארה"ב נגדנו על ריגול עסקי - "שקריות"

משרד החוץ של סין: "מפצירים בארה"ב להפסיק להוציא דיבה בקשר לביטחון האינטרנט שלה"; עוד דורשים שם לבטל את ההאשמות נגד שני אזרחים סינים שנתבעו בנושא

שירות כלכליסט 13:4321.12.18

משרד החוץ הסיני הודיע היום שהוא מתנגד בנחרצות להאשמות "השקריות" של ארה"ב וכמה מבנות בריתה, שטוענות לריגול כלכלי ע"י סין, והפציר בוושינגטון לסגת מההאשמות.

 

משרד החוץ מסר גם שעל ארה"ב לבטל את ההאשמות נגד שני אזרחים סינים שנתבעו בנושא, והוסיף שסין מעולם לא לקחה חלק או תמכה בכל גניבה של סודות מסחריים.

 

"אנו מפצירים בארה"ב לתקן מיידית את פעולותיה השגויות ולהפסיק להוציא דיבה בקשר לביטחון האינטרנט", נמסר. המשרד ציין שינקוט את הצעדים ההכרחיים כדי להגן על אבטחת הסייבר והאינטרסים של סין.

 

זהו "סוד גלוי" שסוכנויות של ממשלת ארה"ב פורצות ומאזינות לממשלות זרות, חברות ויחידים, כך אמר המשרד. "הצד האמריקאי מבקר את סין בעוון 'גניבת סייבר' כביכול, ומאשים אחרים בזמן שהוא עצמו אשם בעוון הזה. סין לא יכולה לקבל זאת".

 

שי ג'ינפינג, דונלד טראמפ שי ג'ינפינג, דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

תובעים בארה"ב הגישו כתבי אישום נגד שני אזרחים סינים שקשורים למשרד ביטחון המדינה הסיני, בסעיפים של גניבת מידע חסוי מסוכנויות ממשלה ועסקים אמריקנים ברחבי העולם. החשודים הם ז'ו הואה וזנג שילונג, והם נאשמים בהתקפות סייבר נגד הצי של ארה"ב, סוכנות החלל נאס"א ומשרד האנרגיה האמריקאי, כמו גם נגד עשרות חברות מסחריות.

 

פעילותם של השניים נועדה על פי כתב האישום לגנוב קניין אינטלקטואלי וסודות תאגידים ולהעבירם לידי חברות סיניות. השניים היו חברים בקבוצת האקרים שמוכרת בקהילת אבטחת הסייבר בשם APT 10, ועבדו גם עבור חברות Huaying Haitai Science ו-Technology Development שבסיסן בטיאנג'ין, כך טוענים התובעים.

 

להאשמותיה של ארה"ב הצטרפו בריטניה, אוסטרליה וניו זילנד בעקבות מה שהן מכנות הקמפיין הגלובלי לגניבת קניין אינטלקטואלי באמצעות פעילות סייבר, במה שמסמל את התיאום הגלובלי הגובר במלחמה נגד פשעי סייבר בינלאומיים.

 

משרד החוץ הסיני הודיע שגם בריטניה ומדינות נוספות "הוציאו דיבה" בעקבות "מניעים נסתרים". מקורות המקורבים לנושא אמרו לרויטרס שההאקרים פרצו לרשתות של HP ו-IBM, ואז השתמשו בגישה שהשיגו כדי לפרוץ למחשבי לקוחותיהן. IBM אמרה שאין ראיות לכך שמידע רגיש נגנב, ומ-HP לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x