שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

תרזה מיי הודיעה כי לא תתפטר; השמרנים יצביעו הערב אי אמון נגדה

מעמדה של ראש ממשלת בריטניה התערער לאחרונה בעקבות ההתנגדות להסכם הברקזיט שהשיגה עם האיחוד האירופי. מוקדם יותר השבוע נאלצה לדחות הצבעה בפרלמנט לאישור ההסכם, לאחר שהתברר כי היא עומדת לחוות תבוסה

שירות כלכליסט 11:0012.12.18

ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, תעמוד היום (ד') בפני הצבעת אי אמון מצד חבריה למפלגה השמרנית. ההצבעה שתקבע את עתידה בראשות המפלגה תתקיים בין השעות 20:00-22:00 שעון ישראל.

 

 

 

תרזה מיי תרזה מיי צילום: איי אף פי

 

מיי מסרה הבוקר הצהרה מחוץ לדאונינג 10 כי בכוונתה להילחם בהצבעת אי האמון נגדה. לדבריה, פגישותיה עם מנהיגי אירופה אתמול הובילו להתקדמות במחלוקת סביב הגבול האירי. היא מזהירה שבחירות למנהיג חדש יסכן את המו"מ על הברקזיט. "זה לא יהיה באינטרס הלאומי", הצהירה על הכוונה להחליף אותה. "העם הבריטי רוצה שנתקדם עם זה".

 

 

לפי גרהם בריידי, יו"ר הוועדה במפלגה השמרנית שתקיים את ההצבעה, הקולות ייספרו מיד "וההצהרה בנושא תועבר בהקדם האפשרי".

 

מיי הקדישה את זמנה אתמול לפגישות עם מנהיגי אירופה בניסיון לזכות בוויתורים מצידם להסכם, אך בינתיים נאספו 48 חתימות חברי המפלגה הנדרשים כדי לקיים את הצבעת אי האמון. על פי חוקי המפלגה, הצבעת אי אמון במנהיג מתקיימת אם 15% מחברי הפרלמנט השמרנים חותמים על כך.

 

על מנת לשרוד את ההצבעה מיי זקוקה לתמיכתם של 158 חברי המפלגה. במקרה כזה, היא תמשיך לעמוד בראש המפלגה למשך 12 חודשים נוספים לפחות. אם כי קיימת גם האפשרות, שתשרוד אך בקושי את ההצבעה ולכן תחליט להתפטר.

 

מעמדה של מיי, שנכנסה לתפקיד ב-2016 זמן קצר לאחר משאל העם על הברקזיט, התערער לאחרונה בעקבות ההתנגדות להסכם הברקזיט שהשיגה עם האיחוד האירופי. מוקדם יותר השבוע נאלצה לדחות הצבעה בפרלמנט לאישור ההסכם, לאחר שהתברר כי היא צפויה לחוות תבוסה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x