שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

ג'ף בזוס חושף את סדר היום שהפך אותו לאדם העשיר בעולם

בזוס סיפר כי הוא קם בחמש בבוקר, שוטף כלים ואוכל ארוחת צהריים במשך שעה ויותר: "זמן הבטלה חשוב לי מאד". מתי הוא מקיים את הפגישות הכי חשובות שלו ובאיזו שעה לא יקבל החלטות מורכבות?

שירות כלכליסט 12:2703.12.18
ג'ף בזוס חשף לאחרונה את שגרת היום שלו, שאחראית במידה מסוימת להצלחה שלו בראשות אמזון ולהפיכתו לאדם העשיר בעולם. "אני הולך לישון מוקדם, ואני מתעורר מוקדם", הסביר לקהל בכנס של אקונומיק קלאב שהתקיים בוושינגטון הבירה.

 

בזוס הוא כמובן איש עסוק מאד, מעבר להיותו מנכ"ל ענקית המסחר המקוון אמזון, הוא גם המייסד של חברת החלל בלו אוריג'ן והבעלים של העיתון וושינגטון פוסט. "אני אוהב לקחת את הזמן בבוקר", הוסיף. "אני אוהב לקרוא את העיתון, אני אוהב לשתות את הקפה שלי, אני אוהב לאכול ארוחת בוקר עם הילדים שלי לפני שהם יוצאים לבית ספר", פירט. "זמן הבטלה הזה חשוב לי מאד".

 

 

 

עוד הוסיף כי לפעמים הוא גם מבשל את ארוחת הבוקר, ובכל מקרה הוא תמיד אחראי על שטיפת הכלים. בזוס, שהונו מוערך ב-139.5 מיליארד דולר, צריך לשמוח על ההזדמנות הזו לשטוף כלים, שכן לפי מחקר שערכו באוניברסיטת קליפורניה, הקדשת זמן למטלות שלא דורשות חשיבה כמו כלים, עשויה לעזור להגדלת היצירתיות. הסיבה לכך היא שמטלות מסוג זה מאפשרות לנקות קצת את הראש ולפנות מקום ליצירתיות.

 

בזוס נוהג לקום ב-5:00 בבוקר, ב-5:30 הוא מתעמל, ב-6:00 הוא עושה מדיטציה וב-6:30 הוא קורא. ב-7:00 הוא אוכל ארוחת בוקר, ב-8:00 הוא מתחיל לעבוד. ב-13:00 הוא אוכל ארוחת צהריים, של לפחות שעה. ב-18:00 הוא עוזב את העבודה וב-23:00 הוא הולך לישון.

 

 

מנכ"ל ומייסד אמזון ג'ף בזוס בפיג'מה. תמיד שוטף את הכלים מנכ"ל ומייסד אמזון ג'ף בזוס בפיג'מה. תמיד שוטף את הכלים

 

 

בהתאם, בזוס קובע את הפגישה הראשונה שלו ביום בענייני אמזון רק לעשר בבוקר. "אני אוהב לקבוע פגישות שדורשות מאמץ מוחי לפני הפסקת הצהריים, כמו כל דבר שאמור להיות מאתגר מנטאלית ולכן בחרתי בשעה עשר בבוקר", הסביר.

 

עם זאת, הוא מסרב לקבל החלטות מורכבות לאחר השעה חמש בערב, ודוחה זאת למחרת בבוקר. "בסביבות חמש אני כבר יודע שאני לא יכול לחשוב על הדברים האלה היום, ולכן קובע פגישה למחר בעשר בבוקר לנסות שוב". הוא גם משתדל לישון מספיק לעיתים קרובות. "אני ישן שבע שעות בלילה, אלא אם אני טס לאזורי זמן שונים", הסביר.

 

 

ג'ף בזוס ג'ף בזוס צילום: רויטרס

 

 

"לפעמים זה לא מתאפשר, אבל אני מאד ממוקד בזה. אני זקוק לשמונה שעות שינה. ככה אני חושב בצורה טובה יותר, יש לי יותר אנרגיה, מצב הרוח שלי חיובי יותר, כל הדברים האלה". לדבריו, התפקיד של מנהל בכיר הוא לקבל מספר מצומצם של החלטות איכותיות ביום. "כמנהל בכיר, משלמים לך לקבל כמה החלטות איכותיות מאד. התפקיד שלך הוא לא לקבל אלפי החלטות בכל יום". לכן, בזוס מאמין שחשוב לטפל בעצמך כדי להיות מסוגל לקבל את ההחלטות הנחוצות ברמת האיכות הנחוצה. "איכות ההחלטות עלולה לרדת כי אתם עייפים, נרגנים או כל דבר אחר".

 

 

בזוס עם הכלב רובוט בזוס עם הכלב רובוט

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x