$
תעשייה ופיננסים

המשטרה הגרמנית פשטה על משרדים של 8 בכירים בדויטשה בנק

חקירת הפרשה, שבה נחשד דויטשה בנק בהלבנת הון בהיקף של מאות מיליוני יורו, מתרחבת. היום נערכו פשיטות נוספות על משרדי החברה, לאחר שאתמול פשטו 200 חוקרי משטרה על מטה הבנק בפרנקפורט ועל חמישה אתרים נוספים

שירות כלכליסט 18:2730.11.18

יום לאחר שהמשטרה הגרמנית פשטה על מטה דויטשה בנק כחלק מחקירת הלבנת כספים בהיקף של מאות מיליוני יורו, נערכו היום פשיטות נוספות על המשרדים של 8 בכירים בהנהלת החברה, כך מסר ל"בלומברג" גורם המקורב לנושא.

 

 

 

כשבכירי הבנק נתונים תחת חקירה, מניותיו צוללות לשפל. בשעה זו מאבדת מניית דויטשה בנק בוול סטריט כ-3%. הדירקטוריון של דויטשה בנק אמור להתכנס ביום שלישי לישיבה מן המניין, והמערבולת שבה מצוי הבנק צפויה לעלות על ראש סדר היום.

 

מטה דויטשה בנק בפרנקפורט מטה דויטשה בנק בפרנקפורט צילום: אי פי איי

 

 

אתמול פשטו 200 שוטרים על מטה דויטשה בנק בפרנקפורט ובחמישה אתרים נוספים בעיר ותפסו מסמכים רבים, כחלק מחקירת הלבנת ההון. משרד התובע בפרנקפורט מסר כי כמה עובדים חשודים באי דיווח והלבנת כספים בעסקאות בהיקף של 311 מיליון יורו. הכסף הוזרם לארגונים באיי הבתולה הבריטים לפני 2016.

 

הבנק הגרמני אישר שהמשטרה חוקרת חשדות במשרדיה בגרמניה ושהחקירה קשורה ל"מסמכי פנמה", אוסף תיקים שפרסומו העלה לדיון את נושא הלבנת הכספים הבינלאומי. הבנק הדגיש כי הוא משתף פעולה עם החוקרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x