$
תעשייה ופיננסים

המשטרה הגרמנית פשטה על מטה דויטשה בנק החשוד בהלבנת הון

משרד התובע בפרנקפורט מסר כי כמה עובדים חשודים באי דיווח הלבנת כספים בעסקאות בהיקף של 311 מיליון יורו. הכסף הוזרם לארגונים באיי הבתולה לפני אפריל 2016

שירות כלכליסט 14:5729.11.18

כמאתיים שוטרים פשטו הבוקר (ה') על מטה דויטשה בנק בפרנקפורט ובחמישה אתרים נוספים בעיר ותפסו מסמכים רבים, כחלק מחקירת הלבנת כספים של מאות מיליוני יורו. משרד התובע בפרנקפורט מסר כי כמה עובדים חשודים באי דיווח הלבנת כספים בעסקאות בהיקף של 311 מיליון יורו. הכסף הוזרם לארגונים באיי הבתולה הבריטים לפני 2016.

 

 

 

הבנק הגרמני אישר שהמשטרה חוקרת חשדות במשרדי בגרמניה ושהחקירה קשורה ל"מסמכי פנמה", אוסף תיקים שפרסומו העלה לדיון את נושא הלבנת הכספים הבינלאומי. הבנק הדגיש כי הוא משתף פעולה עם החוקרים.

 

מטה דויטשה בנק בפרנקפורט מטה דויטשה בנק בפרנקפורט צילום: אי פי איי

 

באפריל 2016 פירסמו מספר ארגוני חדשות בשיתוף פעולה עם הקונסורציום הבין לאומי של העיתונאים החוקרים את "מסמכי פנמה", שחשפו כיצד כמה מהאנשים העשירים בעולם, כולל יותר מ-900 לקוחות של הדויטשה בנק, התחמקו מתשלום מסים במדינותיהם ע"י העברת כספים לחשבונות במקלטי מס.

 

התובע אמר היום שהמסמכים מצביעים על כך ש"הדויטשה בנק עזר ללקוחותיו לייסד ארגונים במדינות שמהוות מקלטי מס ע"י העברה של כספים בלתי חוקיים מבלי להודיע לרשויות על חשד להלבנת כספים".

 

 

רכבי משטרה מחוץ למטה דויטשה בנק הבוקר רכבי משטרה מחוץ למטה דויטשה בנק הבוקר צילום: איי פי

 

דויטשה בנק, שניסה בעבר להיאבק באגרסיביות במתחריו מוול סטריט, הצטמק לאחרונה אחרי שנים של הפסדים שנבעו מבעיות כגון בנק השקעות מנופח והסדרים משפטיים יקרים שבאו בעקבות מכירה של בטחונות משכנתא רעילות. אפילו 

 

השנה לא הצליחה שלוחת הבנק הארה"ב לעמוד במבחן של הבנק הפדרלי, אשר מצא שישנן "חולשות" בפעילותו. הבנק סבל גם מחילופי גברי תדירים בהנהלתו הבכירה: כריסטיאן סואינג, שמונה למנכ"ל הבנק באפריל השנה, הוא המנכ"ל הרביעי של הבנק בתוך ארבע שנים. בנוסף לכל הצרות הבנק גם נמצא בעיצומו של ארגון מחדש שצפוי להביא לפיטוריהם של 7,000 עובדים עד סוף 2019.

 

למרות שתחזית רווחים חיובית מהזמן האחרון הייתה סימן חיובי אחרי שנים של ארגון מחדש, הדיווח על הפשיטה שלח את מניות הבנק לירידה של יותר מ-3% היום בבוקר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x