כלכלה ומדיניות

שריפות הענק בקליפורניה: מניין ההרוגים עלה ל-25

מניין ההרוגים זינק לאחר שבצפון המדינה התגלו 14 גופות נוספות, חלקן במכוניות ובבתים שרופים. יותר מ-300 אלף פונו מבתיהם, יותר ממאה נעדרים. רוחות חזקות שצפויות היום באזור עלולות להגביר את התפשטות הלהבות, ואף לסכן אזורים שבהם מתגוררים מיליונים - כולל לוס אנג'לס

ynet 08:1311.11.18
קליפורניה ממשיכה לבעור, והסוף לא נראה באופק: מניין הקורבנות בשלוש שריפות הענק שמשתוללות בקליפורניה זינק ל-25, לאחר שהרשויות בצפון המדינה שבארצות הברית הודיעו הלילה (א') כי התגלו גופותיהם של 14 קורבנות נוספים. בתוך כך, ברשת CNN דווח כי עד כה פונו מבתיהם בקליפורניה יותר מ-300 אלף בני אדם - כולל בעיר החוף מליבו, שמפורסמת בידוענים הרבים המתגוררים בה.

 

 

השריף של מחוז בוטה, קורי הונייה, אמר כי חלק מהגופות התגלו במכוניות ובבתים שרופים. 10 מתוכן אותרו בעיירה פרדייס, שנחרבה כמעט כליל בשריפה בצפון קליפורניה. הונייה הוסיף כי הרשויות קיבלו דיווחים על 110 נעדרים, והביע תקווה כי הם בחיים ויאותרו בסופו של דבר. הרשויות פועלות מול מרכזי קליטה אליהם הגיעו המפונים כדי לאתרם. הוא סיפר כי למחלקתו הגיעו יותר מ-500 פניות על אזרחים שלא יכלו להגיע ליקיריהם.

 

 

"אני יודע שחברי הקהילה שלנו שמחפשים אחר יקיריהם חוששים, והחדשות על מציאת הגופות מדאיגות אותם מאוד", הונייה אמר. "אנו עושים כל שאפשר כדי לזהות את ההרוגים וליצור קשר עם קרוביהם", הוסיף.

 

 

 

השריפות בקליפורניה השריפות בקליפורניה צילום: STEPHEN LAM

 

ביממה האחרונה נחלשו הרוחות העזות, שגרמו לאש להתפשט ולהפוך לאחת מהשריפות הקטלניות ביותר בהיסטוריה של קליפורניה. עם זאת, הרוחות צפויות לשוב ולהתחזק במהלך היום, ולכן רוב צווי הפינוי באזור נותרו בעינם.

 

 

השריפות התפשטו ליותר מ-170 אלף דונם, ועלולות לגרום לנזק לעשרות אלפי מבנים, כך על פי רשות הכיבוי במדינה. לפי מרכז חיזוי הסופות של ארצות הברית, היושב באוקלהומה, האש עלולה לאיים על אזורים כגון לוס אנג'לס ואנהיים, שבהם מתגוררים כ-20 מיליון בני אדם.

 

 

 

 צילום: AFP

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס הלילה בטוויטר לשריפות הענק וצייץ כי "ההרס הוא קטסטרופלי, שאלוהים ישמור על כולם". הנשיא הפציר בתושבים באזורים הסמוכים לשריפות להתפנות: "השריפות מתפשטות במהירות, ואם אנשים לא יתפנו במהרה, הם מסכנים את חייהם. בבקשה היענו לצווי הפינוי והקשיבו להוראות הרשויות". את הדברים כתב לאחר שאתמול הפנה אצבע מאשימה ליערנים. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב הנשיא כי "אילולא הניהול הלקוי של היערנים השריפה לא הייתה גובה כל כך הרבה קורבנות. אם לא תמצאו פתרון - המימון הממשלתי ייפסק".

 

 

המושל הנבחר של קליפורניה, גאווין ניוסם, הכריז אתמול על מצב חירום במדינה וביקש מהממשל הפדרלי לסייע כלכלית במאמצי הכיבוי והשיקום. לפי הערכת הרשויות כ-6,700 מבנים נחרבו, מרביתם בתי מגורים, והנזק נחשב לקיצוני אפילו בהיסטוריה למודת השריפות של המדינה.

 

 

 צילום: EPA

 

 

 

 צילום: EPA

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x