$
חברה וסביבה

בתיה עופר נגד בנקסי: "הפוסטרים שלך דומים לתעמולה הנאצית של שנות ה-30"

אשתו של עידן עופר ואספנית האמנות כתבה פוסט זועם באינסטגרם נגד יצירתו החדשה של האמן האנונימי ששמה 'בקרו בפלסטין ההיסטורית': "הפוסטרים שלך מפיצים אנטישמיות"

גולן חזני 19:5408.11.18

אספנית האמנות בתיה עופר, אשתו של המיליארדר עידן עופר, יצאה בתגובה נזעמת בחשבון האינסטגרם שלה נגד האמן הבריטי האנונימי בנקסי.

 

 

 

הבריטי העלה השבוע לחשבון האינסטגרם שלו יצירה שצייר עם הכותרת "בקרו בפלסטין ההיסטורית" (ראו למטה). התמונה עוררה אלפי תגובות שרובן תמכו בקו של בנקסי נגד ישראל וחלקן תקפו אותו וצידדו בישראל.

הפוסטר של בנקסי: "בקרו בפלסטין ההיסטורית" הפוסטר של בנקסי: "בקרו בפלסטין ההיסטורית" צילום: banksy.co.uk

 

רפליקה של חומת ההפרדה בגדה שמוצגת ביריד תיירות בלונדון רפליקה של חומת ההפרדה בגדה שמוצגת ביריד תיירות בלונדון צילום: banksy.co.uk

 

 

עופר, חברת המועצה הבינלאומית של סות'ביס וחלק מחבר הנאמנים במוזיאון ויקטוריה ואלברט וברויאל אקדמי בלונדון, הגיבה בחשבון האינסטגרם שלה והאשימה את בנקסי באנטישמיות: "התגובה שלנו לך בנקסי: 'אתה יכול לבקר את ישראל על המצב הנוכחי ואני לגמרי בעל הפיתרון של שתי מדינות והמאבק לצדק בשני הצדדים! אבל, הרמיזה לפיה אין לנו זכות להתקיים (שזה בדיוק מה שהפוסטר שלך עושה, בעצם השימוש במושג 'פלסטין ההיסטורית'), בטענה שלישראל אין כל זכות בארץ הזו היא מבישה. בנוסף לכך, השירות הצבאי בישראל הוא חובה - כך שהפוסטר שלך מאשים את כל הישראלים! הפוסטרים שלך דומים לתעמולה הנאצית של שנות ה-30 ומפיצים אנטישמיות'".

 

הפוסט של בתיה עופר הפוסט של בתיה עופר

 

בתיה עופר בתיה עופר צילום: אלכס קולומויסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x