כלכלה ומדיניות

המועמדת להחליף את ניקי היילי כשגרירת ארה"ב באו"ם: דינה פאוול

אנשיו של טראמפ שוחחו עם פאוול, מנהלת בגולדמן זאקס ויועצת לשעבר בממשל טראמפ. הנשיא עצמו אמר לכתבים שהוא שוקל למנותה לתפקיד

שירות כלכליסט ו-ynet 00:0010.10.18

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר כי הוא שוקל למנות את דינה פאוול, יועצת לשעבר בבית הלבן, לתפקיד השגרירה האמריקאית באו"ם במקומה של ניקי היילי שהודיעה על פרישה בסוף השנה. טראמפ הוסיף כי בתו איוונקה הייתה יכולה להיות בחירה מעולה לתפקיד, אך אם תמונה יואשם בנפוטיזם. עוד ציין הנשיא האמריקאי כי היילי תסייע לו בקבלת ההחלטה הסופית בנושא. את הדברים אמר טראמפ בשיחה עם כתבים במדינת איווה. על הדברים מדווח אתר רויטרס.

 

פאוול כיהנה כמשנה לענייני אסטרטגיה של היועץ לביטחון לאומי והיועצת לענייני יוזמות כלכליות לנשיא דונלד טראמפ ממרץ 2017 ועד ינואר 2018. לפי דיווח באתר CNBC, היא נועדה עם בכירים בצוותו של טראמפ על האפשרות להחליף את היילי בתפקיד השגרירה באו"ם. על פי אותו דיווח, בימים שקדמו להתפטרות היילי מתפקידה באו"ם, פקידים בכירים בבית הלבן שוחחו עם פאוול על התפקיד. בשל השיחות האלו ובשל נסיונה, כך דווח, פאוול היא אחת המועמדות המובילות לתפקיד בעיניהם של אנשים המקורבים לנשיא.

 

עם זאת, טרם ברור אם פאוול מעוניינת לעזוב את משרתה בגולדמן זאקס כדי להצטרף שוב לצוותו של טראמפ. אדם המקורב לפאוול אמר ל-CNBC כי היא מרוצה בבנק ההשקעות ועדיין לא החליטה אם להיענות להצעה ולקבל החלטה שתשנה את הקריירה שלה. כשנשאלה דוברת הבית הלבן שרה האקבי, האם הבית הלבן שוחח עם פאוול, היא השיבה כי "אין לנו הצהרות ברגע זה". דובר מטעם גולדמן זאקס לא השיב לבקשת תגובה עדיין.

 

 

טראמפ ופאוול טראמפ ופאוול

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x