כלכלה ומדיניות

התפטרות מפתיעה בממשל טראמפ: שגרירת ארה"ב באו"ם היילי תעזוב בסוף השנה

ידידת ישראל עוזבת במפתיע את תפקיד השגרירה באו"ם: בפגישה בבית הלבן הודיעו טראמפ והיילי לתקשורת שהיא תעזוב את תפקידה בסוף השנה. הנשיא אמר שהיילי הודיעה לו לפני חצי שנה שהיא רוצה לפרוש: "עשתה עבודה יוצאת דופן"

ynet 17:2309.10.18
כלי תקשורת בארה"ב דיווחו אחר הצהריים (ג') על התפטרותה המפתיעה של ניקי היילי, השגרירה באו"ם. לפי הדיווחים הנשיא דונלד טראמפ קיבל את התפטרותה. בעוד זמן קצר ייפגשו השניים בבית הלבן בנוכחות התקשורת. לקראת הפגישה צייץ הנשיא טראמפ שבקרוב תהיה "הודעה גדולה עם חברתי השגרירה ניקי היילי בחדר הסגלגל".

 

 

 

 

את הדיווח הראשוני על התפטרותה המפתיעה פרסם אתר החדשות Axios. גורמים אמריקנים אמרו לאתר שהיילי נפגשה עם טראמפ בשבוע שעבר בבית הלבן ושוחחה איתו על התפטרותה. החלטה לעזוב את התפקיד הדהימה גורמים בכירים בממשל האמריקני.

 

היילי מונתה לתפקיד השגרירה בנובמבר 2016, ומינויה אושר בינואר 2017, ארבעה ימים אחרי השבעתו של טראמפ לנשיא בינואר. בתפקידה באו"ם הייתה היילי תומכת גדולה של ישראל. השגרירה הייתה שותפה לביקורת הקשה של הנשיא טראמפ על מוסדות האו"ם, וההחלטות שהתקבלו בארגון נגד ישראל.

 

 

המוסד באו"ם שספג את הביקורת הקשה ביותר מהיילי וטראמפ היה מועצת זכויות האדם, שממנו פרשה ארה"ב השנה. "הגוף צבוע, מועצת זכויות האדם לא ראויה לשמה", אמרה היילי. 

 

ניקי היילי באו"ם ניקי היילי באו"ם צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x