כלכלה ומדיניות

ארה"ב הקפיאה את הנכסים של האוליגרך אולג דריפסקה, מקורבו של פוטין

דריפסקה נחשד בעבירות של הלבנות הון, שוחד וסחיטה. בין הנכסים, אחוזה בוושינגטון ואחוזה במנהטן בסמוך לסנטרל פארק, באחוזה בניו יורק שבו מתגוררת כעת גרושתו של רומן אברמוביץ', דריה ז'וקובה וילדיהם המשותפים

שירות כלכליסט 13:3209.10.18
הרשויות בארה"ב הקפיאו את הנכסים במדינה של האוליגרך הוסי אולג דריפסקה, הנחשב מקורב לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

 

 

 

דריפסקה, שהונו נאמד ב-3.3 מיליארד דולר, לפי מגזין פורבס, עשה את הונו בעיקר מתעשיית האלומיניום. בבעלותו חברות כמו רוסאל, בייסיק אלמנט, En+ וראשיין משיינס. הוא צורף באפריל לרשימת האנשים שארה"ב הטילה נגדם סנקציות, זאת לאחר שנחקר בפרשת פול מנפורט. לפי הדיווחים, דריפסקה נחשד בעבירות של הלבנות הון, שוחד וסחטנות.

 

בניו יורק פוסט ציינו כי ה-FBI הקפיא את נכסיו של דריפסקה בארה"ב, ביניהם אחוזה במנהטן בסמוך לסנטרל פארק ואחוזה רחבת היקף נוספת בוושינגטון הבירה. לפי אותו דיווח, הרשויות מנהלות מו"מ עם דריפסקה, לפיו אם יוותר על חלק מהעסקים שלו באירופה לא יוטלו עליהם סנקציות. דריפסקה עצמו לא ביקר בארה"ב מאז הוטלו עליו הסנקציות.

 

 

האולג דריפסקה. הונו נאמד ב-3.3 מיליארד דולר האולג דריפסקה. הונו נאמד ב-3.3 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

 

האחוזה של דריפסקה בניו יורק, המתפרסת על פני 5 קומות, נרכשה על ידיו ב-2008 עבור 42.5 מיליון דולר מסוחר האמנות הצרפתי אלק וילדנסטין. שנתיים קודם לכן הוא רכש את אחת האחוזות היוקרתיות ביותר בוושינגטון. האחוזה, המשתרעת על פני 2,136 מ"ר, כוללת 7 חדרי שינה עם רצפות משייש ונברשת שהייתה תלויה בעבר בבית האופרה של פריז. הוא שילם עבור 15 מיליון דולר.

 

על פי המסמכים הרשמיים, באחוזה בניו יורק מתגוררת כעת גרושתו של רומן אברמוביץ', דריה ז'וקובה ביחד עם ילדיהם המשותפים. דריפסקה ואברמוביץ' הם שותפים עסקיים לשעבר. ז'וקובה ככל הנראה מתגוררת במקום עד לסיום השיפוצים בבית שרכש עבורה אברמוביץ', שמורכב משלושה בתים צמודים שיאחודו לאחד. "לדריה ורומן חבר רוסי שלא יכול להשתמש בבית שלו, ולכן הם שוכרים אותו לכמה שנים בזמן שמתבצעת העבודה על אחוזת הענק שלהם", מסר מקורב של השניים לפוסט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x