שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

אמזון העלתה שכר העובדים - אך ביטלה את הבונוסים

עם זאת החברה טוענת כי העובדים עדיין ירוויחו יותר תחת התנאים החדשים; במקום מתן מניות, אמזון תציע מעתה תוכנית רכישת מניות ישירה - בלי תיווך ברוקר

שירות כלכליסט 10:3905.10.18

אמזון נתנה ואמזון לקחה. החברה הודיעה ביום שלישי שהיא מעלה את שכר המינימום של כל עובדיה בארה"ב ל-15 דולר לשעה, אך באותיות הקטנות של הודעתה התחבאה העובדה שהיא גם מבטלת את תוכניות הבונוסים והענקת המניות לעובדים השעתיים שלה.

 

החברה טוענת שהעובדים עדיין ירוויחו יותר תחת התנאים החדשים, כאשר כל עובדי השעה יקבלו העלאה בשכר, גם אלו שכבר מרוויחים 15 דולר לשעה.

 

"ההעלאה המשמעותית בשכר השעתי יותר ממפצה על ביטול תשלומי התמריצים. בנוסף, מאחר שהתגמול אינו מבוסס יותר על תמריצים, הוא יהיה יותר מיידי וצפוי", כך אמר דובר של החברה.

 

מתן מניות יכול להיות דבר רווחי למדי עבור העובדים, במיוחד מאחר שמניות אמזון יותר מהכפילו את שוויין רק בשנה החולפת. במקום מתן המניות, אמזון תציע מעתה תוכנית רכישת מניות ישירה, שבדרך כלל מאפשרת למשקיעים לרכוש מניות בלי תיווכו של ברוקר. בשיטה זו ניתן לעתים לרכוש את המניות בהנחה.

 

אמזון עמדה בזמן האחרון בפני לחץ מצד מבקרים, שבראשם הסנטור ברני סנדרס מוורמונט, שטענו כי היא לא משלמת מספיק לעובדיה. כדי להמחיש זאת הם הדגישו את הפער בין שכר העובד הממוצע לזה של מנכ"ל החברה, ג'ף בזוס, שנחשב כיום לאדם העשיר בתבל, עם הון של 165 מיליארד דולר.

 

 

מחסן של אמזון מחסן של אמזון צילום: Singularity Hub

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x