$
כלכלה ומדיניות

סעודיה הקפיאה את הקמת פרויקט האנרגיה הסולארית הגדול בעולם

המיזם אמור היה להיות מוקם בשיתוף סופטבנק היפנית, ולהפיק 200 ג'יגה-וואט של חשמל - יותר מפי שלושה התצרוכת היומית של הממלכה

שירות כלכליסט 23:4101.10.18

סעודיה הקפיאה תוכנית בהיקף 200 מיליארד דולר לבניית מתקן האנרגיה הסולארית הגדול בעולם, אותו תכננה לבנות עם חברת סופטבנק היפנית, כך אמרו פקידים סעודים. ההקפאה מלמדת על התקררות השותפות בין סעודיה וסופטבנק, שיצרו יחד קרן של 100 מיליארד דולר להשקעות בחברות טכנולוגיה, 

 

הפרויקט אמור היה להפוך את מפיקת הנפט החשובה בעולם לענקית אנרגיה סולארית, ולהפיק בסופו של דבר 200 ג'יגה-וואט של חשמל - יותר מפי שלושה התצרוכת היומית של הממלכה.

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: linkedin/Jake Zhang

 

על התוכנית הכריזו יו"ר סופטבנק, מסיושי סאן, ונסיך הכתר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, בניו יורק במרץ האחרון, אך כעת פקידים בממשלת סעודיה אומרים שאיש למעשה אינו עובד על הפרויקט באופן אקטיבי. לדבריהם, הממלכה הסעודית עובדת כעת על אסטרטגיה רחבה ופרקטית יותר לעידוד שימוש אנרגיה מתחדשת, עליה יוכרז לקראת סוף אוקטובר, סביב ועידת המשקיעים המתוכננת בריאד.

 

יצוין כי לפי דיווחים שפורסמו באחרונה, ביטלה סעודיה את הנפקת ענקית הנפט הממשלתית ארמקו.

 

הפרויקט הסולרי היה אמור להיות חלק מהשינוי הכלכלי והחברתי המסיבי שמתרחש בסעודיה תחת בן סלמאן, אשר בין היתר ביטל את איסור הנהיגה על נשים, פתח מחדש את התיאטראות בממלכה שלא פעלו במשך עשורים, והקטין את השפעתן הפוליטית של קבוצות דתיות קיצוניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x