$
כלכלה ומדיניות

דיווח: סין ביטלה שיחות הסחר עם ארה"ב; בכיר בבית הלבן: "עדיין אופטימים"

השיחות היו אמורות להתקיים בוושינגטון בשבוע הקרוב; לפי הדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", גם הביקור של סגן הנשיא ליו הא - בוטל; לדברי הבכיר בבית הלבן, "המטרה שלנו אינה לגדוע את הקשרים בין השוק הסיני לאמריקאי, אני לא חושב שזה טוב לצמיחה בטווח הארוך"

שירות כלכליסט 09:0922.09.18
ארה"ב אופטימית לגבי מציאת פיתרון לסכסוך הסחר שלה עם סין, אך טרם קבעה מועד להמשך השיחות בעודה בוחנת את תגובת בייג'ין לסיבוב המכסים החדש, כך אמר אתמול פקיד בכיר בבית הלבן. לדבריו, למרות מחאותיה, סין מודעת לדרישות האמריקאיות לעצור את מה שוושינגטון מכנה שיטות סחר לא הוגנות.

 

"היינו מאוד ברורים בכל הפגישות לגבי מה שאנחנו דורשים. אני עדיין אופטימי שנמצא דרך חיובית קדימה, והנשיא רוצה שנמשיך בשיחות כדי שנוכל לעשות זאת", כך הפקיד.

 

הדברים מגיעים על רקע דיווח של "וול סטריט ג'ורנל" שלפיו סין ביטלה את שיחות הסחר בדרג הדיפלומטי הבינוני עם ארה"ב, כמו גם את הביקור של סגן הנשיא ליו הא בוושינגטון שהיה מתוכנן לשבוע הבא.

 

מוקדם יותר השבוע הטילה סין מכסים על מוצרים אמריקאיים נוספים בשווי של 60 מיליארד דולר, כתגובה להטלת מכסים מצד ארה"ב על סחורות סיניות ב-200 מיליארד דולר, שייכנסו לתוקף ביום שני הקרוב.

 

דונלד טראמפ ושי ג'ינפינג דונלד טראמפ ושי ג'ינפינג צילום: בלומברג

הפקיד שדיבר עם כתבים בבית הלבן אמר כי מטרתו הסופית של הממשל אינה להפריד בין כלכלות ארה"ב וסין הכרוכות זו בזו, אך לדבריו, חברות עשויות לשנות את שרשרת האספקה שלהן אם בייג'ין לא תשנה את אופן הפעולה שלה.

 

"המטרה שלנו אינה לגדוע את הקשרים בין השוק הסיני לאמריקאי, אני לא חושב שזה טוב לצמיחה בטווח הארוך;ב טווח הקצר יש כמובן את הסיכון שאם סין תמשיך בנתיב הנוכחי שלה חברות יתחילו לשנות את שרשראות האספקה שלהן", דברי הפקיד.

 

לדבריו, הוא מקווה שקנדה תסכים להצטרף להסכם הסחר של ארה"ב ומקסיקו עד סוף החודש, אך לדעתו המחוקק האמריקאי יתמוך גם בעסקה דו-צדדית בין מקסיקו לארה"ב אם זה לא יקרה.

 

פקידים אמריקאים וקנדים מקיימים מו"מ על עדכון הסכם הסחר הצפון אמריקאי (נפטא) שנחתם ב-1994, ומהווה את הבסיס למסחר בהיקף של 1.2 טריליון דולר שבין ארה"ב, קנדה ומקסיקו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x