שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

טראמפ קרא לחרם על הארלי דיווידסון - אך השירות החשאי מזמין מהם אופנועים חדשים

לפי דיווחים, השירות החשאי פרסם מכרז לאספקת אופנועי הארלי, היצרנית שהעלתה את חמתו של נשיא ארה"ב, כשהודיעה כי תעביר את ייצור חלק מהאופנועים מחוץ למדינה. כיצד הסביר השירות החשאי את המהלך?

שירות כלכליסט 13:2317.09.18
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמנם תומך בקריאות לחרם צרכנים על הארלי דיווידסון אך זה לא מפריע לשירות החשאי להזמין מהחברה אופנועים חדשים.

 

לפי הדיווחים בארה"ב, השירות החשאי פרסם בשבוע שעבר מכרז בקרב סוכנויות אופנועים לאספקת אופנועי הארלי "המצוידיים בציוד משטרתי".

 

הסכסוך בין טראמפ והארלי נובע מהחלטתו להטיל מכסים על יבוא פלדה ואלומיניום מאירופה, מהלך שהוביל להטלת מכסים באירופה על שורה של מוצרים אמריקאים, ביניהם אופנועים של הארלי דיווידסון. בעקבות זאת, הודיעה החברה כי בכוונתה להעביר מחוץ לארה"ב את הייצור של אופנועים המיועדים לשוק האירופי, וזאת על מנת לשמור על "עסקים משתלמים" שם.

 

 

 

מפעל של הארלי דיווידסון בפנסילבניה. החברה רוצה להעביר את חלק מהייצור מחוץ לארה"ב מפעל של הארלי דיווידסון בפנסילבניה. החברה רוצה להעביר את חלק מהייצור מחוץ לארה"ב צילום: בלומברג

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ איים כי חברת ייצור האופנועים הארלי דיווידסון "תמוסה כמו שלא מוסתה בעבר", אם תחליט להעביר את קווי הייצור שלה אל מחוץ לארה"ב. לטענתו, החברה האמריקנית האיקונית משתמשת ב"מלחמת הסחר" כתירוץ לשינויים המתוכננים על ידה בקווי הייצור.

 

"אסור שאופנוע הארלי דיווידסון ייבנה לעולם בארץ אחרת! העובדים והלקוחות שלהם כבר מאוד כועסים עליהם. אם הם יעברו, חכו ותראו, זו תהיה תחילת הסוף – הם נכנעו, הם פרשו! ההילה תיעלם והם ימוסו כמו שלא מוסו מעולם!", כך צייץ טראמפ.

 

 

טראמפ ואופנועי הארלי דווידסון טראמפ ואופנועי הארלי דווידסון צילום: גטי

 

ההחלטה זכתה לתגובות מעורבות, מצד אחד היו מי שטענו כי מדובר בצעד לא פטריוטי ולכן קראו להטלת חרם על החברה, ואילו אחרים יצאו נגד נטייתו של הנשיא להכתיב לחברות היכן הן יכולות או לא יכולות לייצר את המוצרים שלהן.

 

טראמפ לא יוצא רק נגד הארלי, הוא הספיק בשבועות האחרונים גם לקרוא לאפל לייצר את מכשירי האייפון שלה בארה"ב, ולא בסין, ולדרוש שפורד תייצר את מכונית פוקוס אקטיב במדינה, זאת על אף שהחברה הסבירה כי אין למהלך מסוג זה שום היגיון פיננסי.

 

מהשירות החשאי, שתפקידו להגן על הפוליטיקאים הבכירים בארה"ב, ובראשם הנשיא, הסבירו בתגובה כי הטכנאים שלהם כבר מיומנים בטיפול באופנועי הארלי ושהסירות שבבעלותם מתאימות רק לאופנועי הארלי, ולכן רכישת מותג אופנועים אחר יעלה הרבה יותר כסף.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x