תעשייה ופיננסים

ה-FDA מאיים לאסור על שיווק סיגריות אלקטרוניות

מינהל המזון והתרופות האמריקאי מודאג מנתונים המצביעים על עלייה משמעותית בכמות בני הנוער המשתמשים בסיגריות אלקטרוניות. כעת מאיים העומד בראשו: אם יצרניות הסיגריות לא יעשו יותר כדי להילחם במגמה זו - הסיגריות האלקטרוניות יוצאו מהשוק

בלומברג 23:2412.09.18

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) מאיים להוציא מהשוק סיגריות אלקטרוניות אם תעשיית הטבק לא תעשה יותר על מנת להילחם בשימוש הגובר במוצריה על ידי ילדים ובני נוער.

 

 

נציב ה-FDA סקוט גוטליב אמר לבלומברג כי הסוכנות שלו תשחרר בקרוב מידע שמצביע על "עלייה משמעותית" בכמות בני הנוער שהשתמשו בסיגריות אלקטרוניות השנה לעומת אשתקד.

 

"נעשיתי מודאג ביותר ממה שנראה כעלייה בשימוש של בני נוער במוצרים האלה, ואני מאוכזב מהפעולות שהחברות עשו בניסיון לטפל בבעיה הזאת", אמר גוטליב בראיון.

 

סיגריה אלקטרונית סיגריה אלקטרונית צילום: שאטרסטוק

 

 

ה-FDA הורה לחמש יצרניות של סיגריות אלקטרוניות למצוא דרכים חדשות לטיפול בבעיה תוך 60 יום, אחרת הסוכנות תדרוש מהן להפסיק למכור מוצרים בטעמים - שמפתים במיוחד ילדים. המוצרים שנמצאים כעת על הכוונת הם מרקטן, ג'ול, בלו, אלטריה ולוג'יק.

 

כדי לקבל אישור לחזור לשווקים, על החברות להוכיח שהיתרונות הנעוצים בשימוש בסיגריות אלקטרוניות על ידי מבוגרים במטרה להפסיק לעשן עולים על הסיכונים שהן טומנות בחובן כשמדובר בשימוש בהן על ידי בני נוער. 

 

ביולי 2017 מסר ה-FDA כי הוא שוקל להורות על הורדת רמות הניקוטין בסיגריות רגילות, ובמקביל דחה עד 2022 את האולטימטום שניתן לחברות סיגריות אלקטרוניות להירשם אצלו.

 

גוטליב אמר אז שהמטרה היא להקל את המגבלות הרגולטוריות על מוצרים מכילי ניקוטין שמזיקים פחות מעישון, זאת בעוד מבקרי דחיית האולטימטום טענו שדחייתו מעלה חשש מהגברת שיעור השימוש של ילדים במוצרים הללו, חשש שבא כעת לידי ביטוי בצעדי ה-FDA.

 

מתוך 3.6 מיליון תלמידי חטיבות ביניים ותיכונים בארה"ב שאמרו ב-2017 שהם משתמשים בתדירות במוצרי טבק, 2.1 מיליון משתמשים בסיגריות אלקטרוניות, כך על פי המרכז האמריקני לפיקוח ומניעת מחלות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x