$
תעשייה ופיננסים

עקב בעיות בייצור: בואינג מחזירה עובדים שפרשו לפנסיה

יצרנית המטוסים נתקלת בקשיים במפעל ברנטון - והחלה להחזיר לעבודה, באופן זמני, מכונאים ומפקחים שפרשו

שירות כלכליסט 21:3611.09.18
בואינג קוראת לעובדיה שפרשו לפנסיה לחזור לעבודה כחלק ממאמציה להתגבר על עיכובים במפעל מטוסי ה-737 שלה מחוץ לסיאטל.

 

הבעיות במפעל החברה ברנטון, וושינגטון, שהחלו בשל עיכובים בקבלת מנועים וגופי מטוסים, צפויות לפגוע בתוצאות הרבעון השלישי של בואינג.

 

מטוסים לטווח קצר כמו הבואינג 737 הפופולרי והאיירבוס 320A מהווים פרות חולבות עבור שתי יצרניות המטוסים הגדולות בעולם.

 

ביום שלישי צפויים המשקיעים לקבל אומדן לגבי פיגורה של בואינג בקצב הייצור כשהחברה תפרסם את מספרי ההזמנות והמסירות שלה באוגוסט, חודש לאחר שמספר מסירות המטוסים החדשים הגיע לשפל רב-שנתי. שלב מסירת המטוס ללקוח הוא קריטי עבור יצרניות מטוסים, מאחר שבו הן מקבלות את רוב סכום המכירה.

 

בואינג 737 בואינג 737 צילום: שאטרסטוק

 

בואינג החלה להחזיר לעבודה מכונאים ומפקחים בפרישה באופן זמני אחרי שהגיעה להסכם עם איגוד המכונאים ועובדי התעופה והחלל הבינלאומי ב-15 באוגוסט. החברה הגיעה להסכם דומה עם האיגוד בסתיו שעבר בעקבות גל של התפטרויות.

 

דובר בואינג אמר שהחברה מקדישה כעת משאבים נוספים למפעל ברנטון "כדי לוודא שמסירת המטוסים המוכנים ללקוחות מתבצעת על פי לוח הזמנים".

 

החברה כבר הכניסה לעבודה בשבועות האחרונים כ-600 עובדים ותיקים וחדשים במפעל ברנטון כדי לעזור לצמצם את העיכובים; לא ברור כמה עובדים נוספים בכוונתה להחזיר מפרישה.

 

בואינג מייחסת את העיכובים בעיקר למחסור בגופי מטוס שמסופקים לה ע"י חברת Spirit Aerospace מוויצ'יטה, קנזס, ובמנועים שמגיעים מ-CFM International, שבבעלות Safran הצרפתית וג'נרל אלקטריק האמריקאית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x