$
כלכלה ומדיניות

סין: אם טראמפ יחריף את מלחמת הסחר - נגיב בהתאם

ביום שישי אמר נשיא ארה"ב שהוא ערוך להטלת מכסים חדשים על סחורות בשווי כולל של 267 מיליארד דולר - שיכסו כמעט את כל הייבוא הסיני. בייג'ינג: "אם ארה"ב תמשיך בדרך הזו ותטיל מכסים חדשים על סין, ננקוט מהלכי נגד כדי להגן על זכויותינו החוקיות"

שירות כלכליסט 14:4910.09.18

משרד החוץ הסיני הזהיר היום (ב') כי אם ארה"ב תחריף את מלחמת הסחר, סין תגיב לכך. זאת לאחר שהנשיא טראמפ אמר ביום שישי כי הוא ערוך להטלת מכסים חדשים בהיקף של 267 מיליארד דולר שיכסו כמעט את כל היבוא הסיני לארה"ב. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

 

 

אם אכן ימומש האיום, המכסים האמריקאיים על סין יחולו על סחורות בשווי כולל של 517 מיליארד דולר - 50 שכבר הוטלו בפועל, 200 שעל הפרק באופן מיידי ו-267 בעתיד. עד כה הוחרגו מהרשימה האמריקאית טלפונים סלולריים - מוצר היבוא הגדול ביותר של ארה"ב מסין. אם טראמפ יחריף את המכסים - גם מכשירי הסלולר ייכללו בה.

 

"אם ארה"ב תמשיך בדרך הזו ותטיל מכסים חדשים על סין, הצד הסיני ינקוט מהלכי נגד על מנת להגן על זכויותיו החוקיות", כך בהודעת דובר משרד החוץ הסיני גנג שואנג, שאמר את הדברים בתדרוך שגרתי במשרד החוץ בבייג'ינג, כאשר נשאל על איומיו החדשים של טראמפ. גנג לא הרחיב לגבי מהות התגובה.

 

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג. ברקע - בורסת שנגחאי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג. ברקע - בורסת שנגחאי צילום: שאטרסטוק, גטי אימג'ס, רויטרס

 

 

ארה"ב וסין השיתו מכסים הדדיים על סחורות בשווי כולל של 50 מיליארד דולר מאז חודש יולי האחרון, זאת למרות מספר סבבים של מו"מ בנושא הסחר.

 

המתיחות ממשיכה להסלים גם בנושאי הגישה של חברות אמריקאיות לשווקים הסיניים, הגנה על קניין רוחני, מידע טכנולוגי והשקעות. באוגוסט, סין חשפה רשימה של מכסי תגמול שיושתו על סחורות אמריקאיות בשווי כולל של 60 מיליארד דולר - מגז טבעי נוזלי ועד לסוגים שונים של כלי טיס - אם וושינגטון תטיל מכסים נוספים מעבר לרשימה שמסתכמת ב-200 מיליארד דולר.

 

המכסים הסיניים, בגובה 5% עד 25% יושתו על כ-5,000 מוצרים, והתנהלותה של ארה"ב תקבע האם סין תאמץ מכסים נוספים, כך בהודעת בייג'ינג בקיץ.

 

סין השיתה מכסים או איימה בהטלת מכסים על סחורות אמריקאיות בשווי כולל של 110 מיליארד דולר, המייצגים את רוב היבוא מארה"ב. המכסים האמריקאיים הושתו על מוצרי צריכה כמו מצלמות ומכשירי הקלטה, מזוודות, תיקים, צמיגים ושואבי אבק, ונעים בין 10% ל-25%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x