$
בשולי החדשות

אובמה: "כשהייתי סטודנט זרקו אותי מדיסנילנד כי עישנתי עם חברים"

נשיא ארה"ב לשעבר השתתף בעצרת בקליפורניה לקראת הבחירות הקרובות לקונגרס שייערכו בנובמבר: "האיום הגדול ביותר על הדמוקרטיה שלנו אינו אדם כזה או אחר, אלא אפתיות ואדישות"

שירות כלכליסט 14:0109.09.18

נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה גרם למשתתפי כנס בקליפורניה להתגלגל מצחוק כשסיפר להם איך זרקו אותו פעם מדיסנילנד לאחר שעישן שם עם חברים.

 

 

 

אובמה סיפר שבעת שהיה סטודנט הואוחבריו יצאו מהופעה בדיסנילנד כאשר החליטו לקחת נסיעה במסלול הגונדולות ולעשן במהלכו ("אלה היו רק סיגריות", הוא הוסיף), ולאחר שנתפסו הוציאו אותם שני שומרים גדולי גוף מהפארק כיוון שהפרו את כללי ההתנהגות. "זה סיפור אמיתי, העיפו אותי מהממלכה הקסומה", אמר אובמה.

אובמה אובמה צילום: בלומברג

 

אובמה זוכר ששני השומרים אמרו לו שיוכל לשוב לפארק בכל עת, ומסתבר שמדיניות החברה לא השתנתה בנושא הזה מאז. מנכ"ל וולט דיסני בוב איגר הגיב לדברים בהלצה כשאמר שהנשיא לשעבר "תמיד מוזמן לחזור ולבקר בפארק, כל עוד לא יעשן!"

 

 

 

 

הנשיא ה-44 של ארה"ב אמר את הדברים בעצרת לקראת הבחירות הקרובות לקונגרס שיערכו בנובמבר, בהן מקווה המפלגה הדמוקרטית לכבוש מחדש את בית הנבחרים. אובמה נשאר בעיקר מחוץ לאור הזרקורים מאז שעזב את תפקיד הנשיא, אך בימים האחרונים הוא הגביר את פעילותו הציבורית.

 

באירוע שבו נאמרו הדברים שנערך באנהיים, עודד אובמה מצביעים להוריד את "נעלי הבית" ולנעול את "מגפי הצעידה" שלהם. "האיום הגדול ביותר על הדמוקרטיה שלנו אינו אדם כזה או אחר, אלא אפתיות ואדישות", כך אובמה.

 

בדברים שאמר בכנס באילינוי ביום שישי, תקף אובמה את הנשיא טראמפ כשאמר: "ברור שאנחנו צריכים להתנגד באופן ברור וחד משמעי לכל מי שמזדהה עם נאצים. כמה קשה זה כבר יכול להיות - לומר שנאצים זה דבר רע?"
בטל שלח
    לכל התגובות
    x