$
כלכלה ומדיניות

בכיר לשעבר בקרן המטבע: "איטליה תתקשה לשרוד אפילו מיתון קל"

בחודש הבא תחשוף הכלכלה השלישית בגודלה בגוש היורו את תקציבה ל-2019. הכלכלן קרלו קוטרלי שתומך בצעדי צנע טוען שמיתון עולמי מהווה מבחינתה איום ממשי

שירות כלכליסט 16:2508.09.18

כלכלת איטליה נמצאת במצב כל כך פגיע שאפילו מיתון קל הוא מסוכן עבורה, כך מזהיר מנהל לשעבר בקרן המטבע הבינלאומית.

 

 

בחודש הבא מתוכננת הממשלה האיטלקית להציג את התקציב שלה ל-2019, שיכלול את חשיפת היעדים הכלכליים והפיננסיים לשנה הבאה. המשקיעים קרוב לוודאי שיעקבו מקרוב אחר חשיפת התקציב, כשהחשש הוא שהממשלה תבחר בהוצאות מוגברות שירחיבו את הגירעון ונטל החובות של המדינה.

ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה צילום: איי פי

 

 

"הבעיה עם איטליה היא שאיני חושב שהיא תשרוד אפילו מיתון קל", אמר קרלו קוטרלי בראיון ל-CNBC. קוטרלי, שכונה "מר מספריים" בשל תמיכתו בצעדי צנע, שימש כראש המחלקה הפיסקאלית בקרן המטבע בין השנים 2008-2013. ביוני הוא נחשב כמועמד לשמש כראש ממשלה זמני במדינה. בסופו של דבר מפלגת ליגה הימנית ותנועת חמשת הכוכבים הקימו קואליציה.

 

קורלי הדגיש בריאיון כי לתפיסתו מיתון עולמי במחצית השנייה של השנה יהווה איום ברור וממשי לאיטליה. "הבעיה היא שלא התחלנו לצמצם את יחס החוב-תוצר בקצב מספק", הדגיש. "אם החוב בירידה ואז יש זעזוע, אז אולי החוב יפסיק לרדת אבל לא יתחיל לעלות שוב. אנחנו עדיין לא נמצאים בסיטואציה הזו ולכן אנחנו פגיעים".

 

איטליה היא הכלכלה השלישית בגודלה בגוש היורו, ולכן האפשרות שתחווה קריסה כלכלית עלולה לפגוע ביציבות הפוליטית והכלכלית של הגוש כולו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x