$
כלכלה ומדיניות

בכיר בממשל פרסם מאמר אנונימי בניו יורק טיימס נגד טראמפ - הנשיא קורא להסגירו

באופן נדיר, בכיר בבית הלבן פרסם טור דעה בעילום שם ב"ניו יורק טיימס", שבו כתב כי בכירים רבים בממשל פועלים לסיכול סדר היום של הנשיא. "אנחנו חושבים שהנשיא מזיק לרפובליקה שלנו"

ynet 07:0706.09.18

"ניו יורק טיימס" פרסם אמש (ד') - באופן נדיר - טור דעה בעילום שם של בכיר בממשל האמריקני, שטוען כי פקידים רבים בממשל פועלים לסיכול מדיניות הנשיא האמריקני דונלד טראמפ. הוא הוסיף: "חובתנו הראשונה היא למדינה הזאת ואנחנו חושבים שהנשיא ממשיך לפעול בדרך שמזיקה לבריאות הרפובליקה שלנו".

 

"הנשיא טראמפ עומד בפני מבחן על נשיאותו, באופן שלא עמד בו שום מנהיג אמריקני מודרני. לא רק מפני שהתובע המיוחד מתעצם באופק או שהמדינה חלוקה על מנהיגותו של טראמפ. גם לא אפילו שמפלגתו תפסיד את הבית (בית הנבחרים – ynet) לאופוזיציה שנחושה להפיל אותו", כתב הבכיר.

 

 

"הבעיה - שהוא אינו מבין במלואה - היא שרבים מהפקידים הבכירים בממשל שלו עובדים בהתמדה כדי לסכל מבפנים חלקים מהאג'נדה שלו ומנטיותיו הגרועות", הוא כתב והוסיף: "אני יודע. אני אחד מהם".

 

הבכיר הבהיר שהוא אינו נמנה כחלק מהפעילות הדמוקרטית להפלת הנשיא: "כדי שיהיה ברור, אנחנו לא 'ההתנגדות' הפופולרית של השמאל. אנחנו רוצים שהממשל יצליח ויחשוב שמדיניויות רבות שלו כבר הפכו את אמריקה לבטוחה יותר ומשגשגת יותר".

 

 

הוא הוסיף: "אבל אנחנו חושבים שחובתנו הראשונה היא למדינה הזאת, ושהנשיא ממשיך לפעול בדרך שמזיקה לבריאות הרפובליקה שלנו. זו הסיבה שרבים מהממונים שטראמפ מינה נשבעו לעשות כל שביכולתם כדי לשמר את המוסדות הדמוקרטיים שלנו, תוך סיכול הדחפים המוטעים של טראמפ, עד שהוא יעזוב את המשרד".

 

 

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב. "רבים מהפקידים הבכירים בממשל שלו עובדים בהתמדה כדי לסכל מבפנים חלקים מהאג'נדה שלו" דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב. "רבים מהפקידים הבכירים בממשל שלו עובדים בהתמדה כדי לסכל מבפנים חלקים מהאג'נדה שלו" צילום: איי אף פי

 

 

הבית הלבן לא נשאר חייב ותקף את פרסום הטור בחריפות. הנשיא טראמפ צייץ תחילה בחשבון הטוויטר שלו את המילה: "בגידה?", ולאחר מכן הביע תמיהה אם אכן בכיר בממשלו עומד מאחורי הדברים.

 

 

"האם אותו 'בכיר בממשל' אכן קיים? או שמא ה"ניו יורק טיימס" הכושל שוב מצטט מקור עלום? אם מוג הלב הזה אכן קיים - על העיתון להסגיר אותו ולו מטעמי שמירה על המולדת. הסגירו אותו לשלטונות!", צייץ שוב בחריפות.

 

הדברים שמתאר בטור הבכיר מאמתים את מה שנכתב בספר החדש על טראמפ - "פחד" שכתב העיתונאי בוב וודוורד. בספר הוא מתאר ממשל שמתנהל "כאילו הוא מבצע הפיכה" או "נמצא בהתמוטטות עצבים", עם עוזרים בכירים שנוהגים "לגנוב" מסמכים רשמיים משולחנו של הנשיא כדי שהוא לא יראה אותם ולא יחתום עליהם.

 

הספר מצייר דיוקן של נשיאותו של טראמפ על בסיס ריאיונות עומק שהעיתונאי קיים עם גורמי ממשל רשמיים, אך וודוורד אינו חושף מי היו מקורותיו.

 

 

ב"וושינגטון פוסט" נכתב כי וודוורד ביקש לראיין גם את טראמפ עצמו כחלק מהכנת הספר, אך נענה בשלילה. על פי הדיווח, בחודש שעבר - לאחר שכתיבת הספר כבר הושלמה - הנשיא התקשר ישירות אל וודוורד ואמר לו כי הוא מוכן לשתף פעולה. בשיחה, על פי הדיווח, התלונן הנשיא שזה הולך להיות "ספר רע", אולם וודוורד השיב לו כי "הדברים יהיו קשים, אך מבוססים על עובדות בדוקות".

 

 

חלק נכבד מהספר בן 448 העמודים עוסק ב"זעם ובפחד" של הנשיא האמריקני נוכח חקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות. על פי הספר, לאחר מינויו של התובע המיוחד מולר, טראמפ רתח ואמר: "כולם מחפשים אותי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x