$
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: מסע הציד של טראמפ נגד אמזון נכנס להקפאה

הנשיא האמריקאי סבור כי אמזון משלמת מעט מדי על משלוחים שהיא מבצעת באמצעות הדואר - ותורמת בכך להפסדי הענק שצבר; שימוע שהיה אמור להיערך בעוד כמה ימים בסנאט בנושא - נדחה

שירות כלכליסט 11:0901.09.18

נדחה השימוע בסנאט האמריקאי בנוגע לארגון מחדש של שירות הדואר, שבמסגרתו היו אמורים להיחשף תעריפי המשלוח שמשלמות אמזון וחברות אחרות; בכך מתעכב נסיונו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להעלות את התעריפים שמשלמת חברת הקמעונאות המקוונת הגדולה בעולם.

 

טראמפ תקף את אמזון בהזדמנויות רבות – אם כי מבלי להציג לכך ראיות כלשהן - על כך שהיא מתייחסת לשירות הדואר כ"נער המשלוחים שלה", בכך שהיא משלמת מעט מדי על משלוחים שהיא מבצעת בעזרתו, ותורמת בכך להפסדים בסך 65 מיליארד דולר שצבר שירות הדואר מאז המשבר הכלכלי ב-2007-2009.

 

טראמפ הורה באפריל לוועדה שמוקדשת לנושא לבצע מחקר על שירות הדואר, שהוא מוסד עצמאי של הזרוע המבצעת של ממשלת ארה"ב, ולבדוק את מצבו הכלכלי וכמה הוא גובה מלקוחותיו, כמו אמזון, עבור משלוח חבילות.

 

הדוח של הוועדה הוגש ב-10 באוגוסט, אך הבית הלבן החליט לדחות את פרסומו, מה שמאלץ את ועדת הסנאט לביטחון לאומי וענייני ממשלה לדחות את השימוע בנושא הרפורמה של השירות, שתוכנן ל-5 בספטמבר. בעקבות כך תידחה למועד לא ידוע כל חקיקה שתעלה את התעריפים של שירות הדואר למשלוחים של אמזון ולקוחות אחרים.

 

דונלד טראמפ וג'ף בזוס דונלד טראמפ וג'ף בזוס צילום: אי פי איי

הוועדה המיוחדת עדכנה את הנשיא לגבי ממצאיה והמלצותיה הראשוניים בחודש שעבר, כך אמרה דוברת משרד האוצר האמריקני, שאחראי על הוועדה.

 

"הוועדה תמשיך לבצע את עבודתה כדי לזהות פתרונות שיחזקו את המודל העסקי של רשות הדואר ולהוציא דוח לציבור לפני סוף השנה. ברור לכל שיש לתקן את אופן ניהול רשות הדואר ואנו מעודדים את הקונגרס לפעול לצורך כך", דברי הדוברת.

 

התעריף שגובה רשות הדואר מאמזון ומלקוחות סיטונאיים אחרים אינם מפורסמים לציבור. רגולטורים פדרליים שסקרו חוזים שנחתמו ע"י רשות הדואר לא מצאו כל בעיה בהסכם שלה עם אמזון. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x