$
כלכלה ומדיניות

מלחמת סחר

שר האוצר הסיני בראיון ראשון לתקשורת: "נמשיך להגיב בכל פעם שארה"ב תטיל מכסים"

לדברי ליו קון, בייג'ינג תדאג שהתגובות יהיו ממוקדות ככל אפשר כדי למנוע פגיעה בעסקים סיניים, וכן תגדיל את ההוצאות הממשלתיות כדי לתמוך בעובדים ובמובטלים שייפגעו ממלחמת הסחר. "אחרי הכול, חלק מהחברות יושפעו, הייצוא יופחת והייצור ייחתך"

שירות כלכליסט 21:2324.08.18

סין תמשיך להגיב בכל פעם שארה"ב תטיל מכסים, אך היא תדאג שהתגובות יהיו ממוקדות ככל האפשר וזאת על מנת להימנע מפגיעה בעסקים בסין - מקומיים וזרים, כך הצהיר שר האוצר ליו קון בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס.

 

 

 

לדבריו, עד כה ההשפעה של המתיחות בין שתי המדינות על הכלכלה הסינית הייתה מצומצמת, אך הוא חושש מפיטורים ואיבודי משרות פוטנציאלים. "מנקודת המבט שלי, חשוב להקדיש יותר תשומת לב להשפעה שתהיה למתיחות הזו על עבודות בסין. אחרי הכול, חלק מהחברות יושפעו, הייצוא יופחת והייצור ייחתך", אמר. ליו (61) נכנס לתפקיד במרץ האחרון וזה הריאיון הראשון שלו לכלי תקשורת.

 

ליו טען עוד כי הממשלה מתכוונת להעלות את ההוצאות שלה כדי לתמוך בעובדים ובמובטלים שייפגעו מהמחלוקת. הוא מאמין כי קצב הנפקות האג"ח של ממשלות מקומיות כדרך לממן את ההשקעות בתשתיות יגבר השנה ויטפס מעל לטריליון יואן (145.48 מיליארד דולר) עד סוף הרבעון הנוכחי.

שר האוצר הסיני ליו קון שר האוצר הסיני ליו קון צילום: JASON LEE

 

 

אתמול נרשמה הסלמה נוספת במלחמת הסחר בין 2 הכלכלות הגדולות בעולם, כשנכנס לתוקף סבב נוסף של מכסים שהטילו המדינות. מאז תחילת יולי הן הטילו אחת על השנייה מכסים על סחורה כוללת בשווי 100 מיליארד דולר.

 

"סין לא מעוניינת לקחת חלק במלחמת סחר, אבל אנחנו נגיב לצעדים הלא הגיוניים שבהם נוקטת ארה"ב", הדגיש. "אם ארה"ב תמשיך בנקיטת צעדים מסוג זה, אנחו ננקוט בצעדים בהתאם כדי להגן על האינטרסים שלנו". עם זאת, ליו טען כי סין תמקד את התגובות שלה. "אנחנו מגיבים בצורה מדויקת. השווי של הייבוא הסיני לארה"ב אינו זהה כמובן לשווי של הייצוא לסין של סחורות אמריקאיות. אנחנו ננקוט בצעדים הקשורים למכס בהתאם לסיטואציה",טען. "כשאנחנו נוקטים בצעדים, אנחנו עושים כמיטב יכולתנו לא לפגוע באינטרסים של עסקים זרים הפועלים בסין. לכן אנחנו ממקדים את המכסים שלנו כדי להימנע מפגיעה בהם ככל האפשר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x