שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

הונה של משפחת המלוכה הסעודית מוערך ב-1.4 טריליון דולר

זאת לעומת הונה של משפחת המלוכה בבריטניה שמוערך ב-88 מיליארד דולר. הונו הפרטי של המלך הסעודי סלמן מוערך ב-17 מיליארד דולר, אבל כידוע האיש החזק כיום בממלכה הוא בנו, יורש העצר מוחמד בן סלמן בן ה-32

שירות כלכליסט 14:4219.08.18

ההון של משפחת המלוכה הבריטית מוערך ב-88 מיליארד דולר על פי חברת הייעוץ העסקי Brand Finance, אך היא רחוקה מלהיות המשפחה המלכותית העשירה ביותר בעולם.

 

התואר הזה שייך למשפחת סעוד, המשפחה המלכותית השולטת בסעודיה. הונו של בית סעוד, המונה כ-15,000 נפשות (אם כי רוב העושר נמצא בידי 2,000 בלבד מתוכן), מוערך בכ-1.4 טריליון דולר - כמעט 16 פעמים מהשווי של משפחת המלוכה הבריטית.

 

בדומה לעמיתיהם הבריטים, משפחת המלוכה הסעודית שומרת באדיקות על פרטיות המידע הנוגע לעושרה, אבל מה שבכל זאת ידוע מצביע על סגנון חיים ראוותני הכלל מטוסים פרטיים, יאכטות מפוארות, מסוקים, טירות, והאחוזה המלכותית שמכילה ריהוט מזהב (כולל קופסת טישיו מזהב). 

 

מימין: הנסיך מוחמד בן סלמן עם אביו המלך הסעודי מימין: הנסיך מוחמד בן סלמן עם אביו המלך הסעודי צילום: אי פי איי

 

 

טירת לואי ה-14 ליד פריז, בבעלות מוחמד בן סלמן טירת לואי ה-14 ליד פריז, בבעלות מוחמד בן סלמן צילום: Chateau Louis XIV

 

עם זאת, בני המשפחה דואגים גם להעביר חלק מכספם לארגוני צדקה, ומשקיעים אותו בעם הסעודי. לאחרונה הבטיחה המדינה מיליונים לקרן של הבנק העולמי שמיועדת לנשים יזמות.

 

 

המשפחה המלכותית הבריטית המשפחה המלכותית הבריטית צילום: SAC CHRIS THOMPSON-WATTS

 

עושרה של המשפחה מגיע ממרבצי הנפט האדירים שהתגלו לפני יותר מ-75 שנה, בזמן שלטונו של המלך עבדאללה אבן עבד אל-עזיז אל-סעוד. חברת הנפט והגז הלאומית, Saudi Aramco, מוערכת ביותר מ-2 טריליון דולר, ואם האומדן הזה נכון, הרי שהיא אחת מהחברות הרווחיות ביותר בעולם.

 

 

המלכה אליזבת. שומרים בסוד את היקף ההון שלהם המלכה אליזבת. שומרים בסוד את היקף ההון שלהם צילום אי פי איי

 

הונו של המלך סלמן (82), שהמשיך את דרכו של אחיו שמת עבדאללה אבן עבד אל-עזיז אל-סעוד ב-2015, מוערך ב-17 מיליארד דולר. הוא העביר את רוב סמכויות השלטון במדינה לבנו ויורש העצר הנסיך מוחמד בן סלמן, בן 32.

 

בניסיון להילחם בשחיתות במדינה, עצר אסר יורש העצר בשנה שעברה את עשירי הממלכה - חלקם בני משפחתו - והכריח אותם להעביר את ממונם למדינה. כתוצאה מכך הוציא מגזין פורבס 10 סעודים מרשימת המיליארדרים השנתית שלו. המדינה טוענת שהיא החזירה לידיה יותר מ-100 מיליארד דולר באמצעות אותו "מסע צלב נגד שחיתות", אם כי קשה לאמת את המספר הזה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x