$
כלכלה ומדיניות

מלחמת סחר

"ארה"ב היא כמו שור בחנות חרסינה סינית שמפר בגסות את חוקי הסחר הבינלאומיים"

שלושה מאמרים שהתפרסמו בעיתון הנפוץ ביותר בסין, ה-People's Daily, מגנים את התנהלותה של ארה"ב: "השוק הסיני יראה קסם חדש", נכתב באחד מהם. במאמר אחר צוטט סגן שר החקלאות הסיני שמזהיר שאם מלחמת הסחר תסלים, "המגזר החקלאי האמריקאי יחוש היטב את השפעותיה"

שירות כלכליסט 14:0911.08.18
התקשורת הסינית ממשיכה להפציץ את ארה"ב בביקורת, בעוד מלחמת הסחר בין שתי המדינות הולכת ומסלימה, ובד בבד משדרת לקהל הסיני שהכלכלה הסינית עודנה במצב מצוין. מאמרים ב-People's Daily, העיתון הנפוץ ביותר בסין, השוו בין ארה"ב לשור בחנות החרסינה הסינית שמפר בגסות את חוקי הסחר הבינלאומיים, ואמרו שסין עודנה "אחת הכלכלות החזקות, המבטיחות, והחיוניות ביותר בעולם". כך מפרסם היום אתר CNBC.

 

המאמרים מגיעים בעוד שמתחי הסחר בין ארה"ב וסין הולכים ומתעצמים. סין הודיעה השבוע שבכוונתה להטיל מכסים נוספים בשיעור של 25% על יבוא אמריקאי בהיקף של 16 מיליארד דולר, בתגובה למכסים שהוטלו על מוצרים סינים המיובאים לארה"ב.

 

אחד המאמרים האשים את ארה"ב "ברמיסה גסה של חוקי הסחר הבין לאומיים" ושאינה לוקחת בחשבון את הפחתת המכסים ע"י סין וההיפתחות המתמשכת של כלכלתה לעולם. "אנשים שעיניהם פקוחות מודעים לכך שמה שנקרא 'אמריקה ראשית' הוא למעשה אינטרס-עצמי עירום, בריונות שמנצלת את כוחה, מאתגרת את הרב-צדדיות באופן חד-צדדי, ומשתמשת באלימות כדי לאתגר את החוקים הבינלאומיים", לשון המאמר.

מימין: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג. ברקע: בורסת שנגחאי מימין: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג. ברקע: בורסת שנגחאי צילום: שאטרסטוק, גטי אימג'ס, רויטרס

 

 

מאמר אחר טען שהכלכלה הסינית יציבה וצפויה להישאר כזו. במחצית השנייה של השנה, "העמקה מקיפה של הרפורמות תמשיך להפיק תוצאות", נכתב באותו מאמר, שטען גם שביכולתה של סין לנקוט בצעדים להגברת הביקוש המקומי ולחתוך את המיסוי על תאגידים. בעזרת צעדים מסוג זה, "השוק הסיני יראה קסם חדש", כך נכתב.

 

מאמר אחר שפורסם בפיפל'ז דיילי ציטט את סגן שר החקלאות האן יון שאמר שאם תפרוץ מלחמת סחר, ארצות רבות אחרות ירצו "ויוכלו למלא את מקומם של המוצרים החקלאיים האמריקאים בשוק הסיני". הוא צוטט גם כאומר שהשפעת המכסים האמריקאים על הכלכלה הסינית תהיה "מוגבלת מאוד", אך הזהיר שאם מלחמת הסחר תסלים, המגזר החקלאי האמריקאי יחוש היטב את השפעותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x