$
כלכלה ומדיניות

סין מגיבה לאיומי טראמפ: נטיל מכסים בהיקף של 60 מיליארד דולר על מוצרים מיובאים מארה"ב

מלחמת הסחר מחריפה. לאחר שביום חמישי בלילה הודיע טראמפ כי הוא שוקל להעלות מ-10% ל-25% את שיעור המכסים על מוצרים סיניים בהיקף של 200 מיליארד דולר, הודיעה סין כי תנקוט בצעד מקביל באמצעות מכסים נוספים שתטיל

שירות כלכליסט 16:5503.08.18

סין מגיבה לאיומי טראמפ ומסלימה גם היא את מלחמת הסחר עם ארה"ב באמצעים מכסים בהיקף של 60 מיליארד דולר על מוצרים אמריקאים מיובאים.

 

 

 

"שיעור המכסים על מוצרים אמריקאים מיובאים ינוע בין 5% ל-25%", מסר שר המסחר הסיני בהודעה באתר האינטרנט של המשרד. רבים מהמוצרים קשורים לחקלאות, בעוד מוצרים אחרים כוללים מתכות וכימיקלים.

 

 

נשיא סין שי ג'ינפינג. לא נשאר מאחור נשיא סין שי ג'ינפינג. לא נשאר מאחור צילום: בלומברג

 

"מועד כניסתם לתוקף של המכסים החדשים תלוי בצעדים שתנקוט ארה"ב, וסין שומרת לעצמה את הזכות לנקוט בצעדים נוספים", נמסר בהודעה. "כל איום אלפינו או ניסיון סחיטה יביל רק להגברת הקונפליקט עם ארה"ב ויזיק לאינטרסים של כל הצדדים", נמסר בהצהרה הסינית.

 

סין הצהירה כי תטיל את המכסים החדשים, אם ארה"ב תטיל נכסים נוספים על מוצרים סינים מיובאים. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר ביום חמישי בלילה כי הוא שוקל להעלות מ-10% ל-25% את שיעור המכסים על מוצרים סינים שעליהם כבר הכריז בהיקף של 200 מיליארד דולר.

 

ארה"ב מנסה להיעזר במכסים, כמו גם בכלים נוספים, על מנת לדחוף את סין לנטוש "פרקטיקות סחר בלתי הוגנות", כפי שטוען הנשיא טראמפ, ולחתום על הסכם סחר חדש. באותה עת, מנסה הממשל האמריקאי למנוע הסלמה של המצב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x