$
כלכלה ומדיניות

הקלטה חושפת: טראמפ דן בתשלום כדי לגנוז סיפור על קשריו עם דוגמנית פלייבוי

בהקלטה שפרסמה הלילה רשת CNN נשמע הנשיא כשהתייעץ עם עורך דינו דאז מייקל כהן לגבי תשלום עבור הזכויות לסיפור על רומן שניהל לכאורה עם דוגמנית פלייבוי קרן מקדוגל: "שלם במזומן?". הסיפור היה אמור להתפרסם בשעה שהתמודד לנשיאות לפני שנתיים, אך נגנז

ynet 08:2925.07.18

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ דן בתשלום עבור השתקת סיפור על קשריו הרומנטיים עם דוגמנית פלייבוי קרן מקדוגל. כך חושפות הקלטות שפרסמה הלילה (בין שלישי לרביעי) רשת CNN ותיעדו שיחות שערך טראמפ עם פרקליטו לשעבר מייקל כהן בספטמבר 2016 - ימי מסע הבחירות שלו לנשיאות. "שלם במזומן?", שאל טראמפ את פרקליטו. ברשת CNBC אומרים שהנשיא כיוון לכך שעורך דינו ישלם לדוגמנית במזומן. אחר כך נשמע כהן אומר: "לא, לא, לא". טראמפ מגיב: "צ'ק", ואז מסתיימת ההקלטה.

 

בהקלטה נשמע כהן שאמר לטראמפ שיהיה "חייב לשלם" על הזכויות לסיפורה של מקדוגל על הרומן. מקדוגל מכרה את הזכויות לסיפור ל"אמריקן מדיה" (AMI) שמוציאה לאור את הצהובון "נשיונל אינקווירר". הסיפור מעולם לא פורסם והחוזה עם מקדוגל הסתיים בחודש אפריל.

 

טראמפ עם קרן מקדוגל טראמפ עם קרן מקדוגל צילום: twiter

 

השיחה בין טראמפ לעורך דינו תועדה שבועות לאחר שהחברה האם של "נשיונל אינקווירר" שילמה 150 אלף דולר לדוגמנית לשעבר על הסיפור, שכאמור לא פורסם. הפרקטיקה של הצהובונים לרכוש סיפורים מביכים על ידוענים ואחר כך לגנוז אותם נקראת "catch and kill" ("תפוס והשמד").

 

כהן אמר לטראמפ בהקלטה כי הוא מתכוון להקים חברה שתממן את רכישת זכויות הפרסום מ-AMI, והתייעץ בנושא עם אלן וייסלברג, חשב בכיר בארגונו של טראמפ, בנוגע לתהליך שיש לבצע. "אני צריך לפתוח חברה שתעביר את כל מה שצריך לחברנו דיוויד", אמר כהן בהתייחסו למי שעמד בראש "אמריקן מדיה", דיוויד פקר.

 

דוגמנית פלייבוי קרן מקדוגל ודונלד טראמפ דוגמנית פלייבוי קרן מקדוגל ודונלד טראמפ צילום: איי אף פי

 

כאשר עולה בהמשך השיחה שאלת המימון, מפסיק טראמפ את כהן: "איזה מימון?". ואז אומר כהן: "נצטרך לשלם", וטראמפ מגיב: "שלם במזומן", וכהן מגיב "לא, לא". השיח בהמשך אינו ברור.

 

אלן פוטרפאס מארגון טראמפ אמר לרשת NBC כי הנשיא התכוון בדבריו שהוא מתנגד לתשלום על זכויות היוצרים: "כשהוא משתמש במילה 'מזומן', זה משום שהוא מתנגד לתשלום. כשאתה קונה בית ואדם שואל אותך - 'אתה מתכוון לקחת מימון או לשלם במזומן?'. באותו הקשר, איש לא מצפה ממך לסגור את העסקה במזומן".

 

לדבריו, העסקה עם AMI מעולם לא יצאה לפועל. רודי ג'וליאני, המשמש כיום כאחד מפרקליטיו של טראמפ, הבהיר כי הנשיא לא שילם עבור הזכויות לסיפור.

 

"אין שום ראיה לשום פשע שבוצע בקלטת הזו", אמר ג'וליאני לרשת "פוקס ניוז". לדבריו, "אין שום דרך שהנשיא יקים חברה כדי לשלם מזומן, אלא אם אתה אידיוט גמור".

 

מייקל כהן, עורך דינו של טראמפ לשעבר מייקל כהן, עורך דינו של טראמפ לשעבר צילום: איי פי

 

את הקלטת העביר ל-CNN לני דיוויס, פרקליטו של כהן, הנמצא תחת חקירה פדרלית בניו יורק. "הקשיבו לזה", אמר דיוויס בראיון לרשת, "טראמפ לא מופתע שכסף עומד לעבור למישהי בשם קרן מקדוגל".

 

באפריל האחרון פשט ה-FBI על משרדו בניו יורק של עורך הדין כהן. אנשי הבולשת החרימו מסמכים הקשורים בכמה תיקים שבהם הוא מעורב, כולל בפרשת תשלום דמי השתיקה לשחקנית הפורנו סטפני קליפורד (סטורמי דניאלס), שהתבקשה לא לחשוף את הקשר המיני שניהלה עם טראמפ בזמן שהיה נשוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x