$
כלכלה ומדיניות

טראמפ לא מרפה: מתכוון להטיל מכס על מוצרים סיניים נוספים בשווי 200 מיליארד דולר

לדברי נשיא ארה"ב המכסים החדשים ייכנסו לתוקף אם סין לא תבטל את צעד התגובה שלה למכסים בשווי 50 מיליארד דולר מצד ארה"ב שנכנסו לתוקף ביום שישי

שירות כלכליסט 08:5119.06.18

הנשיא דונלד טראמפ החריף אתמול את המתחים מול סין בעניין הסחר, לאחר שהודיע על מכסים נוספים בהיקף 200 מיליארד דולר שבכוונתו להטיל על יבוא מסין, ואיים להטיל מכסים בהיקף דומה בנוסף אליהם.

 

 

 

בהצהרה שפרסם, טראמפ הודיע שהורה לנציג הסחר האמריקאי להגדיר מוצרים סיניים בשווי 200 מיליארד דולר עליהם יוטלו מכסים נוספים בשיעור 10%.

 

המכסים החדשים הם תגובה למכסים שהטילה סין - בתגובה למכסים בשווי 50 מיליארד דולר מצד ארה"ב שנכנסו לתוקף ביום שישי. המכסים החדשים ייכנסו לתוקף אם סין לא תבטל את צעד התגובה שלה, כך אמר טראמפ. הוא הוסיף ואמר שאם סין שוב תגיב בצעד דומה, "נגיב לפעולה שכזאת בהטלה של מכסים על עוד שורת מוצרים בשווי 200 מיליארד דולר".

 

בתוך כך, סין הודיעה כי תיאבק בהטלת המכסים הנוספים על ידי ארה"ב ותנקוט שורת צעדים תקיפים, בהם הטלת מכסים על מוצרים אמריקאיים נוספים. משרד המסחר הסיני האשים את טראמפ שהכריז על המהלך ב"ניסיון לפתוח במלחמת סחר", והוסיף כי ארה"ב מנסה לסחוט אותה. "ארה"ב הפרה את תקנות השוק ופוגעת לא רק באינטרסים שלה ושל סין, אלא של העולם כולו", נכתב.

 

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג צילומים: בלומברג, רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x