כלכלה ומדיניות

הנקמה הסינית: מכסים על מוצרים אמריקאיים בשווי 50 מיליארד דולר - כולל מוצרים חקלאיים

הממשל הסיני הודיע הערב על החלטתו להטיל מכסים בשיעור של 25% על מוצרים אמריקאים "רגישים", ובכלל זה כלי רכב ומוצרים חקלאיים. ההחלטה התקבלה בתגובה מהירה להחלטת טראמפ להטיל מכסים על מאות מוצרים סיניים בשווי זהה

שירות כלכליסט 22:3515.06.18

הממשל הסיני הודיע שיגיב מיד להחלטת טראמפ להטיל מכסים - ועמד במילתו. הערב הודיעה בייג'ינג על ההחלטה להטיל מכסים על מוצרים אמריקאיים, הנחשבים "רגישים" פוליטית עבור ממשל טראמפ. בין המוצרים שעליהם יוטלו מכסים סיניים: מוצרים חקלאיים וכלי רכב אמריקאים.

 

 

 

"הוועדה של מועצת המדינה הסינית למכסים" מסרה הערב הודעה מקוונת, ולפיה מכסים בגובה 25% על מוצרים אמריקאים מיובאים ייכנסו לתוקף ב-6 ביולי. בין המוצרים שעליהם תחול ההחלטה: מוצרים חקלאיים, כלי רכב ו"מוצרים אקוטיים" נוספים.

 

ההודעה באה בתגובה להודעת ממשל טראמפ מוקדם יותר היום על החלטת ארה"ב להטיל מכסים בגובה 25% על 818 מוצרים סיניים בשווי של 34 מיליארד דולר החל מה-6 ביולי. עוד נמסר כי בכוונת הממשל האמריקאי להטיל מכסים על מוצרים סיניים נוספים בשווי של 16 מיליאר דולר - מהלך שיביא להטלת מכסים בגובה של 50 מיליארד דולר בסך הכל. בהתאם לכך, הודיע גם הממשל הסיני על כוונתו להטיל מכסים זהים על 659 מוצרים אמריקאים בשווי כולל של 50 מיליארד דולר.

 

טראמפ בסינגפור. סין הודיעה כי המגעים שנוהלו עם ארה"ב - בטלים טראמפ בסינגפור. סין הודיעה כי המגעים שנוהלו עם ארה"ב - בטלים צילום: רויטרס

 

משרד הסחר הסיני מסר מוקדם יותר היום כי בייג'ינג תגיב באופן מיידי ותחיל על מוצרים אמריקאים מכסים "באותו היקף ובאותה עוצמה". המשרד מסר גם כי תוצאות מגעים מוקדמים שנוהלו בין המדינות בעניין הטלת המכסים בטלות.

 

בחודש מאי האחרון סין וארה"ב הסכימו ל"העלאה משמעותית" ביצוא מוצרים חקלאיים אמריקאים ואנרגיה לסין. עם זאת, הבית הלבן דבק בעמדתו להטיל מכסים על מוצרים סיניים - הצעה שהועלתה על ידו באפריל, וגרמה ליחסי הסחר שבין המדינה להתערער.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x