$
כלכלה ומדיניות

מקסיקו משיבה מלחמה לטראמפ: מטילה מכסים על פלדה, חזיר ווויסקי

מקסיקו פרסמה את רשימת המוצרים האמריקאיים שעליהם היא הטילה מסי יבוא, בתגובה למכסים האמריקאיים על פלדה ואלומיניום. נשיא התאחדות יצרני בשר החזיר האמריקאי ג'ים היימרל, אמר כי המכס שהטילה הממשלה המקסיקאית "מוחק את היכולת שלנו לעמוד בתחרות בשוק המקסיקאי"

שירות כלכליסט 12:0406.06.18
מקסיקו פרסמה את רשימת המוצרים האמריקאיים שעליהם היא הטילה מסי יבוא, בתגובה למכסים האמריקאיים על פלדה ואלומיניום. רשימת המכסים שפרסמה הממשלה במקסיקו סיטי כוללת, בין היתר, מכס של 20% על רגלי וכתפי חזיר מארה"ב, ומכסים של בין 20% ל-25% על תפוחים, תפוחי אדמה, וסוגים שונים של וויסקי בורבון וגבינה. מס יבוא של 25% הוטל גם על פלדה אמריקאית. המקסיקאים גיבשו את הרשימה כך שהיא תכיל מוצרים שמגיעים ממדינות רפובליקניות במובהק.

 

 

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: איי פי

 

 

בסוף השבוע שעבר הודיע נשיא ארה"ב טראמפ כי הוא מבטל את הפטור מהמכסים בגובה 25% על יבוא פלדה ו-10% על יבוא אלומיניום שקיבלו בנות בריתה של ארה"ב, לאחר הטלת המכסים במרץ.

 

בין המדינות שנפגעו היו מקסיקו וקנדה, שחתומות על הסכם סחר חופשי עם ארה"ב ונמצאות בעיצומו של משא ומתן עמה על חתימת נוסח מחודש שלו. היועץ הכלכלי הבכיר של טראמפ, לארי קודלו, אמר כי הנשיא שוקל לנסות ולהגיע להסכם סחר נפרד לקנדה ולמקסיקו, צעד שלו שתי המדינות מתנגדות.

 

נשיא התאחדות יצרני בשר החזיר האמריקאי ג'ים היימרל, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מקסיקו מייבאת כרבע מהייצוא האמריקאי של בשר חזיר, וכי המכס שהטילה הממשלה המקסיקאית "מוחק את היכולת שלנו לעמוד בתחרות בשוק המקסיקאי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x