$
כלכלה ומדיניות

ונצואלה: האופוזיציה מחרימה את הבחירות ומדורו צפוי להיבחר שוב לנשיא

האופוזיציה הרשמית במדינה הדרום אמריקאית מוכת המשבר מחרימה את ההצבעה לנשיאות היום, בעקבות האיסור על שני מתמודדיה המרכזיים מלהתמודד בה

שירות כלכליסט 13:1720.05.18

נשיא ונצואלה ניקולס מדורו עומד לזכות שוב בבחירות בארצו שנערכות היום (א'), למרות הזעם הנרחב על המשבר הכלכלי האיום השורר במדינה.

 

 

ההצבעה נערכת בתקופה שבה אזרחי המדינה הדרום אמריקאית נאבקים כדי להתמודד עם מחסור במזון, קריסת המטבע המקומי והיפר-אינפלציה בלתי פוסקת - קרן המטבע הבינלאומית חזתה שתגיע ל-13,000% עוד השנה. כמו כן, מדווח שכמעט 75% מהוונצואלנים סובלים מאובדן משקל, בעוד ששיעור האבטלה במדינה צפוי להגיע ל-32% בארבע השנים הקרובות.

הפגנות אלימות בקרקאס, בירת ונצואלה הפגנות אלימות בקרקאס, בירת ונצואלה צילום: אי פי איי

 

 

אך למרות כל אלה, האופוזיציה הרשמית במדינה מחרימה את ההצבעה, בעקבות האיסור על שני מתמודדיה המרכזיים מלהתמודד בה, ולכן נראה שמדורו הסוציאליסט צפוי לזכות בכהונה נוספת. "מדורו ינצח... האופוזיציה במדינה מיואשת ושבורה, ואין בתוכה אפילו קונצנזוס שהחרמת הבחירות היא הדרך הנכונה, והיריבות בין שני מועמדיה רק מגבירה את סיכוייו של מדורו", כך אומר ניקולס ווטסון, אנליסט שמתמחה בדרום אמריקה העובד בחברת Teneo Intelligence שבסיסה בניו יורק.

נשיא ונצואלה ניקולס מדורו נשיא ונצואלה ניקולס מדורו צילום: רויטרס

 

 

היריב הפוליטי העיקרי של מדורו שכן מתמודד בבחירות הוא מושל המדינה לשעבר הנרי פלקון, שפרש מזרם האופוזיציה המרכזי כדי להתמודד, תוך התעקשות שהדרך היחידה להיפטר ממדורו היא להביס אותו בקלפי.

 

למרות שהסקרים הנוכחיים אינם אמינים במיוחד עקב שיעורי ההימנעות הגדולים, ישנן כמה תחזיות שלפיהן פלקון מוביל על מדורו. אך אפילו אם פלקון או מועמד אחר ינצחו את מדורו, הם עדיין ירוסנו על ידי בני בריתו של מדורו, ששולט כיום בצבא, ולמעשה בכל ענפי הממשלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x