שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

"הבטחה לא לפתוח במלחמת סחר": סין תגדיל היבוא מארה"ב

לפי הסיכום בין שתי המעצמות, בייג'ינג תייבא יותר אנרגיה ומוצרי חקלאות מוושינגטון כדי לסגור את פער היבוא ביניהן שעומד על 335 מיליארד דולר. עם זאת, הסכום המדויק לא נאמר

שירות כלכליסט 09:2220.05.18

סין הסכימה להגדיל משמעותית את היבוא שלה מארה"ב, כך הודיעו שתי המדינות אתמול, אך מבלי שהזכירו את יעד 200 מיליארד הדולר שהבית הלבן ציין מוקדם יותר.

 

 

וושינגטון ובייג'ינג הסכימו להמשיך את השיחות לגבי הצעדים שבמסגרתם סין תייבא יותר אנרגיה ומוצרים חקלאיים מארה"ב על מנת לסגור את פער 335 מיליארד הדולר בהיקף היבוא ביניהן.

 

הצהרה משותפת שפורסמה בסיכום שיחות הסחר האינטנסיביות שהתקיימו בוושינגטון לא כללה שום רמז לגבי כוונת המדינות לזנוח את איומי הטלת המכסים שלהן על מוצריה זו של השנייה, אשר הציתו מוקדם יותר חששות ממלחמת סחר נרחבת.

 

טראמפ וג'ינפינג, נשיאי שתי המעצמות טראמפ וג'ינפינג, נשיאי שתי המעצמות צילומים: בלומברג, רויטרס

 

 

"הייתה תמימות דעים לגבי נקיטת צעדים אפקטיביים להפחתה משמעותית של גירעון הסחר האמריקאי מול סין", כך נאמר בהודעה המשותפת. "על מנת לעמוד בביקוש של הצרכנים הסינים ובצורך להתפתחות כלכלית איכותית, סין תגביר משמעותית רכישות של מוצרים ושירותים אמריקאיים".

 

הנשיא טראמפ איים שיטיל מכסים על מוצרים סינים בהיקף של עד 150 מיליארד דולר כדי להילחם במה שממשלו מכנה ניכוסה הזדוני של בייג'ינג של קניין אינטלקטואלי אמריקאי, דרך דרישות שמוטלות על ידי הסינים על מיזמים משותפים, ומדיניות שכופה חשיפת סודות טכנולוגיים. בייג'ינג מכחישה את הדברים האלה, ואיימה בתגובה בהטלת מכסים משלה על כמה ממוצרי היבוא הגדולים ביותר שלה מארה"ב - כולל כלי טיס, פולי סויה ומכוניות.

 

סוכנות הידיעות הרשמית הסינית שינואה תיארה את ההצהרה המשותפת של שתי המדינות כ"הבטחה לא לפתוח במלחמת סחר זו נגד זו". היא תיארה בדיווח שלה את המצב כ"דוגמה טובה למצב שבו כל הצדדים זוכים", ואמרה שהשיחות יעזרו בין היתר לסין להעלות את איכות ומגוון המוצרים שהיא מייבאת למדינה. אך בהודעתה הוסיפה סוכנות הידיעות, שהדרך לפיתרון סכסוך הסחר עודנה מורכבת, קשה, וארוכה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x