כלכלה ומדיניות

היו"ר לשעבר של חברת אנבנג ביטוח נידון ל-18 שנה בכלא בגין מעילה

וו קסיאהוי ייסד את חברת הביטוח הפרטית אנבנג ב-2004, וקנה ב-2014 את מלון הוולדורף אסטוריה המפורסם בניו יורק. הוא הודה ששיחק תפקיד בהונאת גיוס הכספים שהכניסה כ-115.2 מיליארד דולר שמקורם בעסקאות לא חוקיות

שירות כלכליסט 15:1113.05.18
וו קסיאהוי (Wu Xiaohui), יושב הראש לשעבר של חברת אנבנג ביטוח (Anbang Insurance), נידון ל-18 שנה בכלא בגין הונאת גיוס כספים ומעילה, כך מדווח עיתון הצ'יינה דיילי של המפלגה הסינית השלטת.

 

וו, בן 51, ייסד את חברת הביטוח הפרטית אנבנג ב-2004, וקנה ב-2014 את מלון הוולדורף אסטוריה המפורסם בניו יורק. הוא מחזיק גם במניות רבות בבנקים סינים ובחברות פיתוח נדל"ן.

 

יו"ר אנבנג וו קסיאהוי יו"ר אנבנג וו קסיאהוי צילום: רויטרס

 

 

וו עמד למשפט בבית המשפט העממי המחוזי מספר 1 בשנגחאי בחודש מרץ, והודה ששיחק תפקיד בהונאת גיוס הכספים שהכניסה כ-115.2 מיליארד דולר שמקורם בעסקאות לא חוקיות. בתחילה הוא דחה את האישומים נגדו אך בהמשך הודה וביקש הקלה בעונש. הוא הואשם גם בהונאת משקיעים והסבת 10.4 מיליארד דולר לחברות בשליטתו, אשר הזרימו כספים לטובת הוצאות והשקעות אישיות מעבר לים.

 

הרגולטור הסיני תפס את השליטה על אנבנג בפברואר. החברה התהדרה בקשרים הדוקים עם המפלגה הקומוניסטית הסינית, ו-וו בעצמו נשוי לנכדתו של דנג קסיאופינג, מנהיגה הקודם והכל-יכול של סין.

 

לוו היו קשרים גם עם היועץ הנשיאותי האמריקני ג'ארד קושנר, אשר נפגש לכאורה עם וו בנובמבר 2016, מעט אחרי זכייתו של טראמפ בבחירות.

 

קושנר ו-וו שניהם משקיעי נדל"ן, והחברה של משפחת קושנר – Kushner Companies, ניהלה שיחות במרץ האחרון עם אנבנג לגבי עסקה בהיקף 4 מיליארד דולר.

אך עסקה זו נפלה מעט לאחר שהתפרסמו חדשות על חקירה בנושא מצד הרשויות בארה"ב.

 

בנוסף דווח לאחרונה שהיועץ המיוחד רוברט מולר חוקר כעת קשרים שהתנהלו בין קושנר למשקיעים זרים בזמן תקופת החפיפה הנשיאותית, ובמיוחד את הקשרים בינו לבין אנבנג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x