$
כלכלה ומדיניות

הנסיך הסעודי אל-וליד בן טלאל חושף: מה באמת קרה במלון ריץ קרלטון

בן טלאל, שנעצר על ידי הרשויות בסעודיה כחלק מהמאבק בשחיתות ולפי דיווחים שוחרר לאחר ששילם 6 מיליארד דולר, אמר כי לא עבר עינויים; מה עשה במשך היום?

שירות כלכליסט 13:4021.03.18

גל המעצרים שערכו הרשויות בסעודיה בסוף 2017 במטרה להילחם בשחיתות, כלל גם את אחד מעשירי תבל - הנסיך הסעודי אל-וליד בן טלאל.

 

בן טלאל, ששוויו הנקי הוא מעל 17 מיליארד דולר ואשר נובע רובו מנדל"ן ומהשקעות בשוק הציבורי, היה עצור במשך 83 יום במלון ריץ קרלטון בריאד, עד ששוחרר בסוף ינואר.

 

הנסיך הסעודי התראיין לאחרונה לסוכנות בלומברג, סיפר על העסקה לה הסכים תמורת שחרורו, שלפי דיווח של "וול סטריט ג'ורנל" כללה תשלום של 6 מיליארד דולר. עם זאת בראיון בן טלאל לא התייחס למספר הזה.

 

אל-וליד בן טלאל אל-וליד בן טלאל צילום: youtube

 

בן טלאל ממשיך לטעון כי לא היה עצור, וכי מעולם לא הואשם בכל פשע. עם זאת שפך מעט אור על היחס לו זכה בריץ קרלטון, וזאת על רקע השמועות על עינויים ויחס משפיל להם זכו עצורים עשירים אחרים.

 

"ברצוני קודם כל לטהר את שמי, ולהפריך הרבה שקרים. למשל, מספרים שעוניתי, ושנשלחתי לכלא. הכל שקר. שהיתי בריץ קרלטון כל הזמן (83 יום), ומעולם לא עוניתי", אמר בן טלאל.

 

מלון ריץ קרלטון מלון ריץ קרלטון צילום: TripAdvisor

 

הוא הוסיף כי היה עצור בסוויטה מלכותית רחבת ידיים, ובילה את רוב זמנו בהנאה. "הרבה ספורט, הרבה הליכות, הרבה מדיטציה, הרבה צפייה בחדשות, הרבה תפילה", סיפר. לדבריו, הוא שהתעורר כל יום בסביבות 6 או 7 בבוקר, והתפלל חמש פעמים ביום.

 

בן טלאל אמר כי אף אחד מהעצורים לא עונה, אולי למעט אלה "שניסו להימלט או לעשות משהו משוגע. אולי ריתקו אותם. אולי. אבל בטח שאי אפשר לומר שהיו שם עינויים כשיטה".

 

הנסיך הסעודי סיפר לבלומברג שהוא לא הורשה לדבר או להיפגש עם עצורים אחרים. עם זאת לדבריו, הרשו לו לדבר בטלפון עם משפחתו הקרובה, וכן עם מנכ"ל החברה שלו. הוא ציין כי ככל הנראה, הרשויות צותתו לשיחות.

 

יורש העצר של סעודיה מוחמד בן סלמן, אחיינו של בן טלאל, עומד לפי הדיווחים מאחורי גל המעצרים והמאבק בשחיתות. בימים אלה הוא מבקר בארה"ב, ואף נפגש עם הנשיא דונלד טראמפ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x