כלכלה ומדיניות

תוצאות רשמיות בבחירות ברוסיה: פוטין זכה ב-76.6 אחוזים מהקולות

מספירת כלל קולות המצביעים עולה כי נשיא רוסיה ניצח בבחירות ברוב מוחץ. זו כהונתו הרביעית של פוטין כנשיא המדינה. למקום השני הגיע פאבל גרודינין, מועמד המפלגה הקומוניסטית

שירות כלכליסט 07:5819.03.18

אין הפתעות בבחירות ברוסיה: מספירת כלל קולות המצביעים עולה כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ניצח בבחירות ברוב של 76.67 אחוזים. כך נמסר מוועדת הבחירות ברוסיה. זו כהונתו הרביעית של פוטין כנשיא המדינה והוא צפוי להיות בתפקיד, עד 2024. בנאום מול תומכיו אמר פוטין כי הבחירה המחודשת בו היא "הכרה בהישגי השנים האחרונות". הוא הוסיף כי "יש לחשוב על עתידה של המדינה הנהדרת הזו וביחד נמשיך לעשות עבודה חשובה בשמה של רוסיה".

 

 

פאבל גרודינין, מועמד המפלגה הקומוניסטית, הגיע למקום השני עם 11.2% מהקולות. ולדימיר ז'ירינובסקי, המנהיג בן ה-71 של המפלגה האולטרא-לאומנית, המפלגה הליברל-דמוקרטית, קיבל 7.6% מהקולות, ומנחת הטלוויזיה קסניה סובצ'ק - 2.5%.

 

פוטין מכהן כנשיא רוסיה מאז שנת 2000, למעט ארבע שנים שבהן כיהן כראש ממשלתו של דמיטרי מדבדב (ראש הממשלה הנוכחי).

 

במערכת הבחירות נסע פוטין ברחבי רוסיה והבטיח לרוסים להעלות משכורות, ולהשקיע בבריאות, בחינוך ובתשתיות. בסוף השבוע הוא קרא לרוסים "להשתמש בזכות לבחור את עתידם לרוסיה הגדולה שאותה הם אוהבים", וביקש מהם לקחת חלק בהצבעה החשובה.

 

 

ולדימיר פוטין ולדימיר פוטין צילום: אי פי איי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x